افزایش 34 درصدی حملات فیشینگ

افزایش 34 درصدی حملات فیشینگ

مجموعه عظیمی از داده ها نشان داده است که سال ۲۰۲۰، سال بدی درزمینه انجام حملات فیشینگ بوده و این حملات نسبت به سال قبل، ۳۴.۴ درصد افزایش داشته است.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، حمله فیشینگ نوعی کوشش برای به دست آوردن اطلاعات از راه جعل به حساب می آید که در آن فیشر (کسی که حمله فیشینگ را انجام می دهد) با استفاده از برخی روش ها، مبادرت به شبیه سازی یک وبسایت، برنامه و یا حتی یک سرویس کرده و یا استفاده از آن، اطلاعات کاربران را به سرقت می برد. ازاین رو همواره لازم است در رویارویی با لینک های مشکوک، احتیاط کرده و آدرس وبسایت ها را بررسی کنید.
حملات فیشینگ در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال قبل، ۳۴.۴ درصد افزایش داشته است. گزارش Webroot، که بیشتر از ۲۸۵ میلیون نقطه آخر و حسگر در دنیای واقعی، پایگاه داده های تخصصی و اطلاعاتی از کاربران نهایی مانند سیسکو و سیتریکس را رصد می کند، نشان دهنده افزایش گسترده حملات فیشینگ پارسال است. تفکیک ماه به ماه داده ها نشان داده است که این افزایش چگونه بوده است، بطوریکه بین ژانویه و فوریه ۲۰۲۰، نسبت حملات فیشینگ به تنهایی ۵۱۰ درصد افزایش پیدا کرده است. در طول سال ۲۰۲۰، پنج هدف اصلی برای حملات فیشینگ شرکتهای ای بی، اپل، مایکروسافت، فیسبوک و گوگل بودند.

توجه هکرها به حمله به سیستم ها و استخراج اطلاعات از راه سیستم عامل های خرید آنلاین در ماه فوریه مشهود بود: از هر ۱۰ حمله فیشینگ که در آن ماه انجام می شد، سه مورد جعل هویت سایت حراج آنلاین بود. فعالیت فیشینگ در بین سرویسهای پخش یوتیوب ۳۰۶۴ درصد، نتفلیکس ۵۲۵ درصد و توئیچ ۳۳۷ درصد افزایش پیدا کرده است.

همه این ها به افزایش نگران کننده توانایی قربانی شدن در حملات هک اضافه می شود. حملات فیشینگ، که وبسایت ها و مارک های معروف را جعل می کند تا ما را قانع کند اطلاعاتی را که می تواند برای دسترسی به داده های شخصی و حساب های بانکی بیشتر استفاده شود، وارد و ثبت کنید، یک گنجینه ایده آل برای هکرها است. در سال ۲۰۲۰، حدود ۵۴ درصد از سایت های فیشینگ از HTTPS استفاده می کردند.

هنگامی که هکرها از راه حملات فیشینگ به جزئیات ورود به سیستم شخصی دسترسی پیدا کردند، سریعاً برای اطمینان از دسترسی نامناسب خود حرکت می کنند. تعداد زیادی از دستگاههای بررسی شده توسط Webroot حاوی نوعی آلودگی به بدافزار بوده و آنها را در مقابل حملات آینده صدمه پذیر می کند و یا بعنوان یک ایستگاه برای حملات botnet عمل می کنند. بنا براین گزارش، ژاپن پایین ترین میزان آلودگی کامپیوتری را داشته است و ۲.۳ درصد دستگاه ها به شکلی آلوده شده اند. در اروپا، احتمالاً دستگاههای خانگی بیشتر از سه برابر دستگاههای تجاری با آلودگی روبرو می شوند (۱۷.۴ درصد در مقابل ۵.۳ درصد).

هرچند که اندرویدها به آسانی کامپیوتر ها در معرض خطر نیستند اما با تجزیه وتحلیل دستگاههای تلفن همراه این نتیجه حاصل شد که تروجان ها و بدافزارهای موجود در دستگاههای اندروید، ۹۶ درصد از کل تهدیدات شناسایی شده را می سازند. ناتوانی یا عدم تمایل بعضی از کاربران اندروید برای به روزرسانی تلفن های خود، روش اصلی نفوذ هکرهاست، ۹۰ درصد از آلودگی های اندروید در دستگاه هایی بود که سیستم عامل منسوخ شده بود.
منبع:

1400/02/20
11:10:42
0.0 / 5
555
تگهای خبر: آنلاین , اپل , دستگاه , سایت
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
الف دانلود