نامه ۴۴ دادستان كل آمریكا برای توقف اینستاگرام كودكان

نامه ۴۴ دادستان كل آمریكا برای توقف اینستاگرام كودكان

الف دانلود: چهل و چهار دادستان کل ایالتی آمریکا از مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک خواستند از طرح ساخت نسخه ویژه اینستاگرام برای کودکان دست بکشد.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، گروهی از دادستانهای کل ایالتی آمریکا در نامه ای به فیسبوک اعلام نمودند استفاده از شبکه اجتماعی می تواند به سلامت روانی کودکانی که قادر به پشت سر گذاشتن چالشهای داشتن یک حساب شبکه اجتماعی نیستند لطمه وارد کند. فیسبوک از نظر تاریخی در پشتیبانی از سلامت روانی کودکان در پلتفرمهایش موفق نبوده است.

فیس بوک در اطلاعیه ای اعلام نمود ایمنی و حریم خصوصی را در اولویت قرار خواهد داد و در ساخت این سرویس، با رگولاتورها و کارشناسان همکاری می کند. این شرکت متعهد شده است در نسخه ویژه کودکان اپلیکیشن اینستاگرام تبلیغاتی نمایش ندهد.

این نامه به مخالفت عمومی با برنامه فیسبوک برای ساخت اینستاگرام ویژه کودکان پایین ۱۳ سال اضافه می شود. قانونگذاران آمریکایی در جلسه کنگره که در مارس برگزار شده بود، از زاکربرگ درباره این پروژه سوال کرده و وی را برای تضمین این که شرکتش اقدامات بیشتری برای پشتیبانی از کودکان انجام می دهد، تحت فشار قرار داده بودند. فعالان سلامت روانی و حریم خصوصی کودکان اعلام نموده اند که اپلیکیشن جدید ممکنست عامل افسردگی، تنهایی و اضطراب در کودکان خردسال شود.

فیس بوک هنوز در مراحل اولیه ساخت این اپلیکیشن است. مدیران فیسبوک اعلام نموده اند این شرکت می خواهد عمده قابلیتهایی که حالا در اینستاگرام وجود دارد را برای کاربران خردسال خود فراهم کند؛ البته این دسترسی با کنترل و امکان مشاهده توسط والدین فراهم می شود. فیسبوک می گوید کودکان پایین ۱۳ سال حالا از اینستاگرام استفاده می نمایند و بجای این که درباره سنشان دروغ بگویند، می توانند از این اپلیکیشن ویژه استفاده کنند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، فیسبوک هنوز به زمان ارائه این برنامه یا نهایی کردن امکانات آن اشاره نکرده است. قبل از این فیسبوک مسنجر کیدز را عرضه نموده بود که به والدین امکان می دهد ارتباطات فرزندانشان را کنترل کرده و برای آنها محدودیت زمانی تعیین کنند.

منبع:

1400/02/21
10:42:39
0.0 / 5
416
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
الف دانلود