حد بحرانی برای پردازش كلان داده ها در كشور

حد بحرانی برای پردازش كلان داده ها در كشور

به گزارش الف دانلود رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: برمبنای مذاکرات انجام شده نیاز به پردازش کلان داده ها به حد بحرانی رسیده است و امیدواریم راه اندازی ˮسیمرغˮ نقطه آِغاز توسعه ابر کامپیوتر ها در کشور باشد.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، وحید یزدانیان در مراسم افتتاحیه ابر کامپیوتر "سیمرغ" ورود وزارت ارتباطات در این پروژه را برمبنای تاکیدات وزیر ارتباطات دانست و اضافه کرد: بر این اساس ما پیش از شیوع ویروس کرونا جلساتی با پژوهشگران حوزه برق و کامپیوتر داشتیم و با اهمیت ترین دغدغه و مطالبه آنها فراهم کردن ابزارهای پردازشی بود.
یزدانیان تصریح کرد: گاهی پژوهشگران برای پردازش داده های خود به خارج از کشور مراجعه می کردند که این امر باعث شده بود که آنها در صف انتظار ۶ ماه بمانند.
وی با اشاره به چالش پژوهشگران برای پردازش کلان داده ها اظهار داشت: نیاز دراین زمینه به حد بحران رسیده است، بدین جهت در زمینه توسعه ابر کامپیوتر ها اقدام شد و در این راه شرکت ارتباطات زیر ساخت در زمینه تامین قسمتی از سخت افزارها حمایت های خوبی داشته است.
یزدانیان ابراز امیدواری کرد که راه اندازی این ابر کامپیوتر نقطه آغازی بر افزایش توان ظرفیت پردازشی کشور باشد.
علیرضا منادی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با تاکید بر این که اگر عربستان دارای ۴ ابررایانه است، فناوری آن وارداتی است، اظهار داشت: ابر کامپیوتر ها همانند فناوری هسته ای در لبه دانش هستند.
وی اشاره کرد: ما در بسیاری از حوزه ها از کشورهای اروپایی عقب هستیم و در بعضی از حوزه ها جلو افتادیم که لازم است همت شود تا عقب ماندگی ها جبران شود.
منبع:

1400/02/27
09:21:17
0.0 / 5
402
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
الف دانلود