در میزگرد كنفرانس مهندسی برق ایران مطرح شد؛

ایرانسل حامی نخبگان دانشگاهی برای پیشرفت صنعت ارتباطات كشور

ایرانسل حامی نخبگان دانشگاهی برای پیشرفت صنعت ارتباطات كشور

معاون منابع انسانی ایرانسل با حضور در میزگرد کنفرانس مهندسی برق ایران، از حمایت ایرانسل در جهت تسهیل ورود نخبگان دانشگاهی به بازار کار صنعت برق و ارتباطات اطلاع داد.به گزارش الف دانلود به نقل از مهر، در نخستین روز از کنفرانس مهندسی برق ایران، میزگرد «فارغ التحصیلان دانشگاه ها و اشتغال در صنعت برق و مخابرات»، به میزبانی دانشگاه امیرکبیر تهران و با حضور دکتر سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه امیرکبیر، دکتر مهران محرمیان معاون تکنولوژی های جدید بانک مرکزی، دکتر سیاوش ملکی فر معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر وحید یزدانیان رئیس پژوهشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات، محمدمهدی مجتهدی معاون منابع انسانی ایرانسل، محمودرضا حقی فام معاون پژوهش و فناوری گروه مپنا و تعدادی از اساتید و دانشجویان کشور، به صورت آنلاین و نیمه حضوری برگزار گردید.
در این میزگرد که با هدف بررسی چالش های ورود فارغ التحصیلان مهندسی برق و مخابرات به بازار کار و کم کردن فاصله‌ی صنعت و دانشگاه برگزار شده بود، محمدمهدی مجتهدی معاون منابع انسانی ایرانسل با توضیح اقدام های توسعه ای نخستین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران برای کارمندان خود و اقدام های مسؤولیت اجتماعی در جهت جذب نخبگان دانشگاهی به محیط پروژه های واقعی صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات اظهار داشت: ما در جهت مسؤولیت اجتماعی چند مبحث را پیگیری کردیم که بتوانیم از دانشجویان برتر دانشگاه ها و استعدادهای حوزه های مختلف همچون کامپیوتر، مخابرات، برق و قدرت، دانش مالی، بازاریابی و حتی فروش در ایرانسل جذب نیرو داشته باشیم.
وی در ادامه ضمن اشاره به برگزاری دوره های ICDC اظهار داشت: مرکز توسعه‌ی کارراهه شغلی ایرانسل با شعار «گام اول را حرفه ای بردار»، هر سال دوره هایی را با کمک شرکتهای استعدادیابی برگزار می نماید تا زمینه جذب نیروهای برتر را فراهم آورد. ما در این دوره ها هر سال با جمع‎ آوری روزمه ها از دانشگاه های سراسر کشور، مراحل ارزیابی و برگزاری آزمون زبان انگلیسی را پشت سر می گذاریم و از چهار برابر افراد مجاز، برای ورود به دوره های کارآموزی دعوت می نماییم.
وی در ادامه اضافه کرد: برای مثال ما در دوره‌ی اول برگزاری این رویداد، بیش ۶ تا ۷ هزار رزومه دریافتی را بررسی کردیم و از بین آنها ششصد رزومه را به آزمون زبان انگلیسی دعوت کردیم. بعد از آن دوره های کارآموزی سه ماهه برای افراد مجاز برگزار شده و نفرات برتر را به مدت یکسال وارد شرکت ایرانسل کردیم تا با راهبری از جانب مدیران، تجربه کار در پروژه های واقعی صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات را کسب کنند. در نهایت هم بعد از یکسال کارآموزی با ۶۰ نفر از افراد برتر، سی نفر از این عزیزان به استخدام ایرانسل درآمدند و در جمع همکاران ما قرار گرفتند.
معاون منابع انسانی ایرانسل ضمن اشاره به این که الان در دوره دوم برگزاری رویداد مرکز توسعه‌ی کارراهه‌ی شغلی ایرانسل هستیم اظهار داشت: در خلال این دوره که از مهرماه ۱۳۹۹ آغاز شد، از حدود چهار هزار رزومه دریافتی، هزار نفر را به آزمون زبان انگلیسی دعوت کردیم و پس از برگزاری آزمون، ۳۵۰ نفر به دوره آموزشی راه پیدا کردند. از میان آنها هم الان پنجاه نفر در کنار همکاران ایرانسل هستند و درحال تجربه پروژه های واقعی و یادگیری فرآیندهای داخلی ایرانسل اند. در نهایت و با اتمام این دوره هم ۲۰ نفر از افراد به استخدام ایرانسل در خواهند آمد.
معاون منابع انسانی ایرانسل در ادامه با توضیح روند مدیریت کارراهه‌ی شغلی و توسعه‌ی شغلی برای کارمندان اظهار داشت: با عنایت به این که دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل از جامعه دانشگاهی و از اساتید دانشگاه تربیت مدرس اند، لزوم توسعه‌ی شغلی کارمندان، مطابق با استانداردهای بین المللی، بیشتر از پیش در دستور کار واحد منابع انسانی قرار دارد. ما با کمک مراکز دانشگاهی و آموزشی بیشتر از ۲۵۰۰ برنامه توسعه‌ی فردی در حوزه های حرفه ای و مدیریتی برای افراد سازمان خود پارسال داشتیم و این روند برای افراد جدیدی که استخدام می شوند هم همواره ادامه خواهد داشت.
در آخر وی با دعوت از دانشجویان دانشگاه های ایران، از آنها خواست تا با ارسال رزومه به ایرانسل از راه وب سایت SAY.IR، برای موقعیت های شغلی صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات و هم حضور در دوره های کارراهه‌ی شغلی ایرانسل اعلام آمادگی کنند.


منبع:

1400/02/31
13:09:00
0.0 / 5
589
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
الف دانلود