توییتر در روسیه جریمه شد

توییتر در روسیه جریمه شد

الف دانلود: دادگاهی در روسیه توییتر را به سبب عدم حذف محتوای غیرقانونی در این کشور، 19 میلیون روبل (259 هزار دلار) جریمه کرد.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، توییتر از مارس بدنبال تشدید تنشها میان مسکو و شرکتهای فناوری بزرگ آمریکایی هدف اقدامات تنبیهی شامل کندی سرعت دسترسی به این شبکه اجتماعی قرار گرفته است.

دیده بان ارتباطات روسیه (روس کومنادزور) اوایل ماه میلادی جاری بعد از اینکه توییتر بیش از ۹۰ درصد از محتوای مورد نظر مقامات روسی را حذف نمود، کندی عمدی ترافیک توییتر را متوقف کرد. روس کومنادزور اعلام نموده بود محتواهای غیرقانونی شامل هرزه نگاری کودکان، مصرف مواد مخدر یا تشویق خردسالان به خودکشی هستند.

توییتر منکر آن شده که اجازه می دهد پلتفرمش برای ترویج رفتارهای غیرقانونی مورد استفاده قرار گیرد و اعلام نموده که سیاست غیرقابل گذشتی درباب سوءاستفاده از کودکان دارد و تشویق به خودکشی یا لطمه به خودرا ممنوع کرده است.

با این حال دادگاه منطقه تاگانسکی مسکو روز پنج شنبه توییتر را به سبب شش مورد تخلف جمعا ۱۹ میلیون روبل جریمه کرد. توییتر در آوریل هم ۸.۹ میلیون روبل جریمه شده بود.

تیک تاک و گوگل هم روز پنج شنبه به سبب تخلفات مشابه از طرف یک دادگاه روسی جریمه شدند. تیک تاک ۱.۵ میلیون روبل (۲۰۴۲۵ دلار) و گوگل ۳.۵ میلیون روبل جریمه شد. جریمه اخیر گوگل علاوه بر شش میلیون روبل جریمه ای است که روز سه شنبه محکوم به پرداخت آن شد.

روس کومنادزور اعلام نموده که تکرار تخلفات می تواند جریمه ای بیش از ۱۰ درصد از درآمد سالانه شرکت را به همراه داشته باشد اما مشخص نیست چنین اقدامی را انجام خواهد داد یا خیر.

طبق گزارش رویترز، دیده بان ارتباطات روسیه اعلام نمود قصد ندارد ترافیک گوگل یا فیسبوک را مانند توییتر آهسته کند اما هشدار داد ممکنست اقدامات جدی تر انجام دهد.

منبع:

1400/03/08
11:38:29
0.0 / 5
547
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
الف دانلود