دسترسی ترامپ به فیسبوك و اینستاگرام تا دو سال ممنوع گردید

دسترسی ترامپ به فیسبوك و اینستاگرام تا دو سال ممنوع گردید

شرکت فیسبوک اعلام نمود امکان دارد اجازه دهد حسابهای فیسبوک و اینستاگرام دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در ژانویه سال ۲۰۲۳ باردیگر فعال شوند.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، تا آن زمان این شرکت شبکه اجتماعی ریسکی که موافقت با بازگشت ترامپ به فیسبوک و اینستاگرام برای سلامت عمومی دارد را باردیگر ارزیابی خواهد نمود.

فیس بوک در یک پست وبلاگ اعلام نمود عوامل بیرونی مانند موارد خشونت، محدودیتها درباره تجمعات مسالمت آمیز و سایر موارد در ارتباط با ناآرامی مدنی را ارزیابی خواهیم کرد. اگر تشخیص دهیم که همچنان ریسک جدی برای سلامت عمومی وجود دارد، محدودیت دسترسی ترامپ به خدمات این شرکت برای مدت دیگری تمدید خواهد شد و همچنان به ارزیابی خود ادامه می دهیم تا ریسک مذکور کمتر شود.

فیس بوک اعلام نمود اگر ترامپ اجازه پیدا کند به این سرویس برگردد مجازاتهای تصاعدی وجود خواهند داشت که در صورت تحریک به خشونت از جانب ترامپ و نقض مقررات نظارت بر محتوای این شرکت به اجرا گذاشته می شوند.

تعلیق دو ساله حساب ترامپ مانع از استفاده وی از فیسبوک یا اینستاگرام برای ارتباط با هوادارانش تا بعد از سال ۲۰۲۲ می شود که میانه دوره انتخاباتی است.

فیس بوک حسابهای ترامپ را بعد از حمله ششم ژانویه به ساختمان کنگره تعلیق کرد. این تصمیم فیسبوک جدی ترین اقدام این شرکت ضد ترامپ در دوران ریاست جمهوری چهار ساله اش بود.

فیس بوک ممنوعیت فعالیت ترامپ را چند هفته پیش به هیات نظارتی مستقل خود ارجاع داده بود و اعلام نموده بود با عنایت به اهمیت این تعلیق تصور می نماییم مهم باشد که این هیات آنرا بررسی نموده و به نظر مستقلی درباره حفظ ممنوعیت مذکور برسد.

هیات نظارتی مستقل فیسبوک در ماه مه تصمیم این شرکت برای تعلیق حسابهای فیسبوک و اینستاگرام ترامپ را تایید نمود اما در تصمیم خود اعلام نمود فیسبوک باید در نحوه مدیریت صحبتهای رهبران سیاسی ارزیابی مجددی داشته باشد و مقررات را به صورت شفاف برای عموم تشریح کند و مشخص نماید تعلیق این دسته از کاربران تا چه مدت مناسب می باشد.

این شرکت اعلام نمود به این نتیجه رسیده که تعلیق دو ساله برای اینکه مانع از تکرار خشونتها در آینده از جانب ترامپ و دیگران باشد، مناسب می باشد.

فیس بوک روز جمعه از تغییر چشم گیر در سیاستهای مدیریت محتوا اطلاع داد و اعلام نمود پستهای سیاستمداران دیگر از مقررات این شرکت در مورد پیشگیری از پرداختن کاربران به نفرت پراکنی مستثنی نخواهند بود. این شرکت اعلام نمود دیگر محتوایی که توسط سیاستمداران ارسال می شود بعنوان مطالب برخوردار از ارزش خبری و علاقه عمومی در نظر گرفته نمی گردد. این به معنای آن است که محتوای ارسال شده از جانب سیاستمداران همانند کاربران عادی تحت نظارت قرار می گیرند.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، این تغییر ۱۸۰ درجه ای از مواضع قبلی فیسبوک به حساب می آید که وعده داده بود آزادی بیان را حفظ کند و مدعی شده بود نباید داور حقیقت بود. بخصوص در وقایع منتهی به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، این شرکت تصمیم جنجالی گرفته و به سیاستمداران اجازه داده بود تبلیغاتی در فیسبوک نمایش دهند حتی اگر حاوی اطلاعات نادرست باشند.

منبع:

1400/03/16
16:11:42
0.0 / 5
632
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
الف دانلود