رئیس باشگاه نوآوری و فناوری یونسكو خبر داد

برگزاری نخستین كنفرانس بین المللی بلاكچین، ارزهای دیجیتالی و اقتصاد جهانی

برگزاری نخستین كنفرانس بین المللی بلاكچین، ارزهای دیجیتالی و اقتصاد جهانی

نخستین کنفرانس بین المللی ˮبلاکچین، ارزهای دیجیتالی و اقتصاد جهانیˮ با حضور اساتید، اندیشمندان، فعالان و توسعه دهندگان و متخصصان این حوزه، به همت باشگاه نوآوری و فناوری یونسکو و با همکاری و حمایت کمیسیون ملی یونسکو-ایران، ۱۵مرداد ماه ۱۴۰۰ برگزار می گردد.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، امروزه فناوری "بلاک چین"(Blockchain) برخلاف آن چه که اغلب تصور می شود، تنها جهت استفاده در سیستم بانکداری نیست، بلکه کل دنیای فناوری و بخصوص بخش تولید هوشمند را هم دستخوش تغییر اساسی خواهد نمود. این فناوری می تواند امکان انتقال مطمئن و معتبر داده ها و همینطور یک شبکه قابل ردیابی ناگسستنی را فراهم آورد که این خصوصیت ها تنها برای امور بانکی نیست، بلاکچین و ارزهای دیجیتالی درحال ایجاد تغییر و تحول اساسی در بخش های مهم ازجمله اقتصاد است.
ارائه راهکارهای مؤثر در مدیریت بهتر سازمان ها
پیمان سرحدی، رئیس کل باشگاه نوآوری و فناوری یونسکو و رئیس کنفرانس بین المللی بلاکچین، ارزهای دیجیتالی و اقتصاد جهانی، مهم ترین اهداف برگزاری این کنفرانس را ایجاد بستری مناسب برای همکاری و تبادل دانش اطلاعات و انتقال تجارب و دستاوردهای علمی و عملی اساتید، نخبگان و پژوهشگران حوزه های نوآوری و فناوری بلاکچین بر پایه اقتصاد جهانی بخصوص در حوزه های بلاکچین، اقتصاد دیجیتال، ارزهای دیجیتالی و همینطور ایجاد فضای مشترک برای عرضه راهکارهای جامع و موثر بر پایه دانش و تحلیل فرصت های اقتصادی بر بستر ملی و جهانی برای مدیریت بهتر سازمان ها عنوان نمود.
وی اظهار نمود: این کنفرانس با سه محور "بلاکچین، علم و توسعه"، "کاربردهای بلاکچین در فناوری و صنایع" و "بلاکچین و اقتصاد بازارهای مالی و بین المللی" مقرر است تا در ۳ ماهه دوم سال ۱۴۰۰ برگزار شود، ضمن آن که در جریان برگزاری این کنفرانس پنل های تخصصی در رابطه با مبحث کنفرانس هم تشکیل خواهد شد.
رئیس باشگاه نوآوری و فناوری یونسکو با تکیه بر اینکه در جریان مقدمات برگزاری این کنفرانس نهادهای علمی و اجرایی خیلی از این رویداد حمایت کردند، اظهار داشت: خوشبختانه این کنفرانس تحت حمایت های معنوی دانشگاه های معتبر داخلی و خارجی همچون دانشگاه تهران، دانشگاه های صنعتی امیرکبیر و خواجه نصیرالدین طوسی، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت خانه های ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت صمت و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار گرفته است.
آموزش و فرهنگ سازی در حوزه بلاکچین
سرحدی افزود: کمیسیون های اقتصادی، برنامه و بودجه و محاسبات و فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی هم بعنوان دیگر حامیان اصلی این کنفرانس در این رویداد حضور خواهند داشت. ضمن آن که امید داریم با همت این مجموعه ها و تلاش تیم اجرایی و فنی کنفرانس بتوانیم گامی مثبت و علمی در جهت آموزش و فرهنگ سازی در این عرصه نوین برداریم.
رئیس اولین کنفرانس بین المللی بلاکچین، ارزهای دیجیتالی و اقتصاد جهانی، تاکید کرد: حضور و سخنرانی صاحب نظران و اساتید برجسته داخلی و خارجی و برگزاری پنل های تخصصی، تبیین نقشه جامع راه در زمینه استفاده و فرایند آشنایی با فناوری های بلاکچین، برگزاری میزگردهای علمی- تخصصی جهت بررسی چالش ها و فرصت های در رابطه با محورهای کنفرانس و شرکت بیشتر از ۳۰۰۰ نفراز فعالان بخش های مختلف در حوزه بلاکچین، ارزهای دیجیتالی، اقتصاد ایران و جهان شامل دانشگاهیان، صاحب نظران، سیاستگذاران و مدیران، دانشجویان، سازمان های ذی ربط و علاقه مند، بخشی از برنامه های مدون برگزاری این کنفرانس خواهد بود.
حجت الله ایوبی، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو- ایران و رئیس شورای سیاستگذاری کنفرانس در احکامی پیمان سرحدی را بعنوان رئیس کنفرانس و عضو شورای سیاستگذاری، سجاد برخورداری را بعنوان دبیر علمی و عضو شورای سیاست گذاری، امیر روشن بخش (معاون ارتباطات و مشارکت های کمیسیون ملی یونسکو- ایران) را به سمت دبیر و عضو شورای سیاستگذاری، اباذر صالحی را بعنوان دبیر اجرایی و رسول شاهسونی را به سمت دبیر کمیته بین الملل انتخاب کرد.
علاقه مندان، پژوهشگران، محققان، اساتید و دانشجویان جهت شرکت در این کنفرانس می توانند با رفتن به سایت کنفرانس به آدرس http: //unescoconf.ir و یا سایت https: //unescotech.org/ ضمن کسب اطلاعات بیشتر فرایند ثبت نام را انجام دهند.
به نقل از روابط عمومی باشگاه نوآوری و فناوری یونسکو، باشگاه نوآوری و فناوری یونسکو با هدف توسعه فعالیتهای علمی، فرهنگی و آموزشی در حوزه های نوین علمی و فناوری و استارت آپی، ایجاد شبکه بین المللی در حوزه فناوری با رویکرد انتقال تجارب موفق، ارتباط با باشگاه های یونسکو در رابطه با حوزه فناوری وتکنولوژی و حضور در محافل بین المللی در عرصه فناوری و تکنولوژی به سبب تجاری سازی دستاوردهای علمی، از دیماه سال ۱۳۹۹ به صورت رسمی فعالیت خویش را شروع کرده است.
منبع:

1400/03/20
00:25:58
0.0 / 5
568
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
الف دانلود