اعلام اخطار آتشسوزی با استفاده از فناوری اینترنت اشیا

اعلام اخطار آتشسوزی با استفاده از فناوری اینترنت اشیا

به گزارش الف دانلود به قول وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سامانه اعلام اخطار آتشسوزی و پایش تصویری، برای حفاظت از پارک ملی گلستان با فناوری «اینترنت اشیا» به بهره برداری رسید.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، تفاهمنامه سه جانبه پروژه «تشخیص زودهنگام اخطار حوادث» در جهت اجرای پروژه سامانه پایش حفاظت از پارک ملی گلستان به وسیله دانش فضایی و استفاده از اینترنت اشیاء، میان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، استانداری گلستان و سازمان محیط زیست در سال ۹۷ به امضا رسید.
همینطور چندی قبل امیر ناظمی -معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- اظهار نمود: پروژه کاربردی کردن فناوری اینترنت اشیا در شناسایی آتشسوزی جنگل های استان گلستان در ابتدا در بخش های پژوهشی وزارت ارتباطات و پس از آن به صورت پایلوت و در همکاری با شرکتهای خصوصی انجام شده و امیدواریم طی ماههای آینده با آغاز به کار رسمی از این پروژه، آنرا برای بهره برداری به سازمان محیط زیست واگذار نماییم.
در این راستا محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- اعلام نمود: با سرمایه گذاری وزارت ارتباطات، سامانه اعلام اخطار آتشسوزی و پایش تصویری، برای حفاظت از پارک ملی گلستان در مقابل آتشسوزی با فناوری «اینترنت اشیا» و به همت شرکتهای استارت آپ ایرانی به بهره برداری رسید.
منبع:

1400/04/12
22:18:32
0.0 / 5
553
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
الف دانلود