رجیستری های جدید استارت خورد

رجیستری های جدید استارت خورد

الف دانلود: اجرای طرح الزامی شدن رجیستری دستگاه های در رابطه با تلفن همراه، کامپیوتر یا سیمکارت خور از امروز همزمان با 12 تیر ماه شروع شده است.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، قبل از این تنها گوشیهای تلفن همراه بود که در زمان ورود به کشور باید رجیستری می شد و جریان آن از سال قبل دستخوش تغییرات شده و عمده پروسه بصورت غیر حضوری انجام می شود.

اما مدتی پیش با تصمیم کمیته راهبری طرح پیش گیری از قاچاق تلفن همراه و تجهیزات دارای سیمکارت، قرار شد تا رجیستر انواع دستگاه های دارای سیمکارت در گمرک شروع شود که شروع آن از امروز - ۱۲ تیرماه - اعلام شده بود.

پیگیری از گمرک ایران نشان میدهد که رجیستری موبایل واره ها طبق زمان اعلام شده در مبادی ورودی کلید خورده و برای ساعات هوشمند شروع شده است.
طبق زمان بندی انجام شده بارکد اسکنر، مبدل تلفن ثابت به سیار و PDA از ۱۹ تیرماه شامل رجیستر الزامی در رویه مسافری در گمرکات ورودی خواهند شد.
همین طور تبلت برند لنوو از تاریخ ۲۶ تیرماه و سایر تبلت ها از دوم مرداد ماه مشمول رجیستری می شود.
رجیستری این دستگاهها نیز مانند گوشی موبایل بصورت غیر حضوری انجام می شود؛ بطوریکه در مبادی ورودی توسط گمرک با دستگاه بارکدخوان، اطلاعات اولیه ثبت و مسافر تا یک ماه بعد فرصت دارد تا با ورود به سامانه پروسه رجیستری را تکمیل کند.
منبع:

1400/04/14
10:07:39
0.0 / 5
755
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
الف دانلود