سال آینده، سال گوشیهای ۵G است!

سال آینده، سال گوشیهای ۵G است!

الف دانلود: مفسرین برآورد و اعلام نموده اند كه سال 2020 میلادی سال گوشیهای هوشمند 5G خواهد بود.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، در طول یك سال اخیر شركت های تولیدكننده موبایل بسیاری به سمت و سوی توسعه و تولید گوشیهای هوشمند با قابلیت پشتیبانی از شبكه نسل پنجم اینترنت روی آورده اند.
برمبنای گزارشی كه در وب سایت techradar آمده است، مفسرین فعال در حوزه فناوری پیش بینی كرده اند كه سال ۲۰۲۰ میلادی، سال معرفی و عرضه تعداد قابل توجهی از گوشیهای هوشمند مجهز به شبكه ۵G خواهد بود و این بدان معناست كه تعداد زیادی گوشی با قابلیت مذكور روانه بازارهای جهانی خواهد شد.
سامسونگ و شیائومی همچون پیشگامان توسعه و تولید گوشیهای هوشمند مجهز به شبكه نسل پنجم اینترنت ۵G بوده و در طول یك سال قبل از برنامه های خود به منظور افزایش تعداد مدلهای مربوطه سخن گفته اند این در حالیست كه آنها تابحال شمار محدودی را نیز معرفی و عرضه نموده اند.
بعنوان مثال، شیائومی بعنوان یكی از بزرگترین شركت های تولیدكننده موبایل در جهان و چین، نیز اخیرا اعلام نموده است كه می خواهد در سال ۲۰۲۰ میلادی، بالغ بر ۱۰ مدل گوشی هوشمند مجهز به قابلیت پشتیبانی از شبكه ۵G را معرفی و روانه بازار كند.
با عنایت به آنكه اخبار نسل جدید اینترنت ۵G در گوشه و كنار جهان انتشار یافته و كاربران بسیاری نیز در انتظار اجرای آن هستند، كشورهای زیادی با همكاری بزرگترین اپراتورهای اینترنت و غول های تكنولوژی در جهان درصدد برقراری این نسل جدید از اینترنت اند.
یكی از بزرگترین اپراتورهای مخابراتی فعال در توسعه زیرساخت های مربوط به شبكه نسل پنجم اینترنت همراه، هواوی است كه با مشكلات و چالش های مختلفی از طرف آمریكا و متحدانش روبرو شده است و بگفته خیلی از كارشناسان، همین مورد توسعه شبكه 5G را به تعویق انداخته است.
قبل تر نیز كارشناسان و مفسرین فعال در حوزه فناوری برآورد كرده بودند سهم فروش گوشیهای مجهز به فناوری شبكه ۵G از ۰.۵ درصد در سال ۲۰۱۹ میلادی به ۲۶ درصد در سال ۲۰۲۳ میلادی افزایش پیدا خواهدنمود و این بدان معناست كه آینده موفقیت آمیز و روشنی پیش روی گوشیهای هوشمند مجهز به این فناوری قرار دارد و شبكه نسل پنجم اینترنت همراه نیز در سال های آینده با پیشرفت و توسعه قابل توجهی روبرو خواهد شد.
منبع:

1398/08/04
13:59:46
5.0 / 5
3569
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
الف دانلود