انتظارات از وزیر ارتباطات بالا رفته است

انتظارات از وزیر ارتباطات بالا رفته است

به گزارش الف دانلود به قول یک کارشناس ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزیر ارتباطات در دولت سیزدهم باید به حوزه اینترنت ثابت که این سال ها مغفول مانده، توجه جدی داشته باشد و همینطور پیشرفت روزانه حوزه ICT نیازمند اعمال تغییرات است و نباید در این عرصه راکد ماند، اتفاقی که با انتخاب یک وزیر جوان در این دوره تا حدودی رخ داد.


علی محمدی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه وزیر بعدی ارتباطات و فناوری اطلاعات باید عزم و اراده کافی برای اعمال تغییرات مناسب را داشته باشد، اظهار داشت: از مواردی که آذری جهرمی در چهار سال وزارتش به آنها پرداخت و نتیجه گرفت، ساماندهی پیامک های تبلیغاتی و همینطور جمع کردن بساط خدمات ارزش افزوده بود. شاید این اقدامات در جایگاه وزارت ارتباطات برای توسعه این حوزه کافی نباشد، اما به جدیت نیاز داشت و انتظارات را بالا برد و لازم است وزیر بعدی هم همین جدیت را در برخورد با مشکلات مردم و مسائل حوزه ICT داشته باشد.
وی یکی از مواردی که هنگام انتخاب آذری جهرمی بعنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به آن توجه شد، حضور جوان ترین وزیر کابینه در دولت و در جایگاه وزارت خانه ای بود که با تکنولوژی های جدید در ارتباطست. افراد زیادی از انتخاب یک وزیر جوان حمایت کردند، شاید به این علت که یک وزیر جوان، مقاومت کمتری در مقابل تغییرات دارد و پیشرفت روزانه حوزه ICT نیازمند اعمال تغییرات است و نباید در این عرصه راکد ماند، اتفاقی که با انتخاب یک وزیر جوان در این دوره تا حدودی رخ داد.
این کارشناس فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین مواردی که وزیر بعدی ارتباطات باید به آن توجه کند، عقب ماندگی ایران در حوزه ارتباطات ثابت است، اظهار داشت: باآنکه در این دولت هم تلاشهای زیادی برای توسعه ارتباطات ثابت انجام شد، اما به علت مواردی همچون عدم سرمایه گذاری و یا آنطور که مسئولان ارتباطات می گویند، انحصار مخابرات در عرضه امکانات ارتباطاتی، کار بزرگی در این بخش انجام نشد و همچنان بیشترین استفاده مردم از اینترنت همراه می باشد تا اینترنت موبایل.
محمدی افزود: از آنجایی که هم اکنون در دنیا یکی از شاخصهای رشد و توسعه حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، میزان توسعه ارتباطات ثابت است و بنابراین کشورهای دیگر توجه زیادی به این بخش دارند، لازم است در کشور ما هم بی توجهی به این مورد کنار گذاشته شود، چونکه دستیابی به فناوری های نوین همچون اینترنت اشیا هم با توسعه ارتباطات ثابت امکان پذیر است.
وی به ارتباط وزیر جوان کابینه با مخاطبان در شبکه های اجتماعی اشاره و بیان نمود: اتفاقی که این دوره شاهدش بودیم، تعامل دوسویه یک شخصیت در منصب وزارت با مردم بود، که پیش از این رخ نداده بود. فارغ از نحوه این تعامل و قرابتی که مردم با وزیر جوان داشتند، این که هرکس بتواند مشکلات خویش را در شبکه های اجتماعی بیان کند و وزیر ارتباطات به صورت مستقیم به آنها پاسخ دهد و مردم هم بتوانند وعده های وزارت خانه را دنبال کنند و مطالبه گر باشند، از مواردی است که میتوان در آینده هم ادامه داد.
این کارشناس فناوری اطلاعات ضمن اشاره به فناوری های نوین همچون اینترنت نسل پنج و اینترنت اشیا و بلاک چین، اظهار نمود: آگاهی از تغییراتی که امروزه در حوزه ICT رخ می دهد، نیازمند مطالعه مستمر است، نمی توان در مقابل این تغییرات بی تفاوت بود و وزیر بعدی ارتباطات و فناوری اطلاعات هم باید بداند حضور مردم در فضای مجازی آنقدر گسترده شده و سطح مطالباتشان بالا رفته که برای پاسخگویی به آنها، به یک عزم جدی و بهره گیری از کارشناسان حاذق نیاز است.
منبع:

1400/04/18
14:25:23
0.0 / 5
605
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
الف دانلود