فناوری آمازون برای كنترل مصرف كنندگان در خواب

فناوری آمازون برای كنترل مصرف كنندگان در خواب

به گزارش الف دانلود شرکت آمازون اجازه دولت آمریکا را جهت استفاده از رادار به منظور مانیتور خواب مصرف کنندگان دریافت کرد.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، کمیسیون ارتباطات فدرال روز جمعه با درخواست آمازون جهت استفاده از یک سنسور رادار بمنظور تشخیص حرکت و امکان رصد بدون تماس خواب موافقت نمود.

آمازون در ۲۲ ژوئن از کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا که بر استفاده از امواج هوایی نظارت دارد، اجازه خواسته بود دستگاهی را بازاریابی کند که از رادار استفاده می نماید. این فناوری حرکات مصرف کنندگان را به شکل سه بعدی رصد می کند و به کاربر امکان می دهد از راه حرکات و اشارات ساده، قابلیتهایش را کنترل کند.

طبق اعلام آمازون، این توانایی به افرادی که مشکلات حرکتی، گفتاری یا لمسی دارند کمک می نماید و همینطور با درجه دقت بالا به کنترل خواب کمک می نماید.

در توضیحات آمازون آمده است: استفاده از "رادار سنسورز" در خواب به بهبود آگاهی و مدیریت سلامت خواب کمک می نماید که به نوبه خود مزایای سلامت قابل توجهی برای خیلی از آمریکایی ها خواهد داشت.

آمازون در توضیحاتی که به رگولاتوری ارتباطات آمریکا داشته است، این دستگاه را به صورت کامل توصیف نکرده و تنها اعلام نموده که یک دستگاه موبایل نیست.

بر اساس گزارش بلومبرگ، کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا پیش تر اجازه مشابهی به گوگل جهت استفاده از رادار بمنظور فراهم کردن امکان کنترل بدون تماس تلفنهای هوشمند پیکسل را صادر کرده بود.

منبع:

1400/04/20
00:02:39
0.0 / 5
805
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
الف دانلود