كشف مزرعه رمزارز با هزاران پلی استیشن

كشف مزرعه رمزارز با هزاران پلی استیشن

سرویس امنیتی اوکراین یک مزرعه استخراج رمزارز را شناسایی و به آن حمله کرد که از شبکه نیروی این کشور برق سرقت می کرد.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، مقامات اوکراینی در این مزرعه رمزارز بجای کامپیوتر، هزاران دستگاه پلی استیشن فور پرو (PS۴ Pro) کشف کردند که بصورت عمودی در کنار یکدیگر قرار داده شده بودند.

طبق گزارش پایگاه خبری کوتاکو، مقامات اوکراینی بیش از پنج هزار دستگاه بازی از انباری کنار شرکت توزیع نیروی وینیتسااوبل انرگو توقیف شدند که ۳۸۰۰ دستگاه کنسول بازی بودند.

این بزرگترین مزرعه رمزارزی است که توسط سرویس امنیتی اوکراین تا حالا کشف شده و این سازمان بر این باور است که مزرعه مذکور توسط افرادی اداره شده که در شهرهای کی یف و وینیتسا زندگی می کنند. ظاهرا گردانندگان این مزرعه رمزارز از مترهای برق مخصوصی بهره برده اند تا مانع کشف برق دزدی به ارزش ۲۵۷ هزار دلار توسط مقامات شوند. سرویس امنیتی اوکراین هشدار داد استفاده بدون مجوز از برق ممکنست تبعات گسترده تری داشته باشد و موجب شود حومه وینیتسا بدون برق بماند.

شرکت وینیتسااوبل انرگو در اطلاعیه ای که به نشریه کی یف پست ارسال کرد، دست داشتن در این جریان را تکذیب و اعلام نمود تجهیزات مورد استفاده برای استخراج رمزارز متعلق به این شرکت نبوده است. همین طور ادعا نمود هیچ شواهدی از برق دزدی پیدا نکرده و یافته های سرویس امنیتی اوکراین را منطبق با واقعیت ندانست.

بر اساس گزارش انگجت، نیروی امنیتی اوکراین تصاویری از کنسولهای بازی پلی استیشن فور پرو که در این انبار کشف کرده بود را منتشر نمود. حدود ۳۸۰۰ کنسول بازی سونی حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار دلار ارزش داشته اند.
1400/04/23
11:40:14
0.0 / 5
616
تگهای خبر: دستگاه , سازمان , سرویس , شركت
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
الف دانلود