پیامك به فهرست سیاه هم به معضل پیامك های تبلیغی اضافه شد!

پیامك به فهرست سیاه هم به معضل پیامك های تبلیغی اضافه شد!

به گزارش الف دانلود با وجود روش های مختلفی كه برای پیشگیری از ارسال پیامك های تبلیغاتی عرضه شده (از جمله تهیه فهرست سیاه برای دریافت نكردن پیامك های تبلیغاتی)، اما اخیرا تبلیغ ارسال پیامك به خطوط فهرست سیاه هم به لیست پیامك های تبلیغاتی افزوده شده است.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، پیامك های تبلیغاتی انواع مختلفی دارند و از وعده ی برنده شدن در جشنواره های مختلف تا معرفی كسب وكار و و محصولات شركت ها را شامل می شوند. باآنكه این پیامك ها پیشینه ای طولانی دارند اما هر بار با روشی جلوی آنها گرفته شده است. هم چنین ایجاد سامانه ای برای مقابله با پیامك هایی كه سرشماره ی تبلیغاتی دارند، باعث شد ارسال كنندگان این پیامك ها به شماره های شخصی روی بیاوند.
برای جلوگیری از ارسال پیامك های تبلیغاتی، راه های مختلفی همچون استفاده از سامانه #۸۰۰* كه برای ساماندهی پیامك های تبلیغاتی كه از راه سامانه های ارسال پیام كوتاه و با سرشماره های مختلف برای مشتركان تلفن همراه ارسال می شد، به وجود آمد. سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) هم سامانه ۱۹۵ را برای ساماندهی پیامك های تبلیغاتی كه با شماره های شخصی ارسال می شدند، راه اندازی نمود.
از طرفی خطوط ارسال پیامك تمام اپراتورهای سامانه های پیامكی، به صورت پیش فرض تبلیغاتی هستند و قابلیت ارسال پیامك به فهرست سیاه شماره موبایل هایی كه جلوی دریافت پیامك های تبلیغاتی را بسته اند را ندارند و باید برای ارسال به این شماره های مسدودشده، از خطوط خدماتی استفاده نمود. با این حال، به نظر می آید كسب وكارها حتی راه هایی برای دور زدن این سامانه هم پیدا كرده اند و یا این طور نشان می دهند كه می تواند پیامك هایی را حتی به كاربرانی كه پیامك های تبلیغاتی را مسدود كرده اند، ارسال نمایند.
با یك جست وجوی ساده در گوگل می توانید سایت هایی را بیابید كه ارسال پیامك به بلك لیست یا همان فهرست سیاه افراد را تبلیغ می كنند. خطوط فهرست سیاه خطوطی هستند كه شخص صاحب خط با ارسال كد به اپراتور خط خود، درخواست عدم دریافت پیامك های تبلیغاتی را كرده و اپراتور خط شخص را در فهرست سیاه مخابراتی قرار می دهد و بدین ترتیب بعد از آن شخص از خطوط پیام كوتاه پنل های پیامك انبوه، پیامك های تبلیغاتی را دریافت نمی كند؛ از طرفی ارسال متن تبلیغاتی از خطوط خدماتی ممنوع و خلاف قوانین اپراتورهاست.
باآنكه پیامك های تبلیغاتی توسط پنل پیامكی برای كاربران ارسال می شود، اما این مزیت را برای ارسال كننده دارد كه با برخورداری از شماره های شخصی، سامانه های مسدود كردن پیامك های تبلیغاتی را دور بزند. این در شرایطی است كه در روش های جدید ارسال پیامك های تبلیغاتی، اخیرا حتی تبلیغ ارسال پیامك به خطوط فهرست سیاه هم به لیست پیامك های مزاحم ناخواسته افزوده شده است.


هم اكنون طبق آخرین آمار منتشرشده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تا كنون بیشتر از ۱۴۹ هزار خطوط شخصی به علت ارسال پیامك های مزاحم تبلیغاتی مسدود شدند و شاید افزایش آمار مسدود شدن سیمكارت های مزاحم، یكی از دلایلی باشد كه ارسال كنندگان پیامك های مزاحم، به ارسال پیامك به فهرست های سیاه رو آورده اند.1398/08/12
14:55:04
5.0 / 5
3643
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
الف دانلود