رییس سازمان غذا و دارو عنوان كرد:

كاهش مصرف غیر ضروری داروها با فرآورده های پروبیوتیك

كاهش مصرف غیر ضروری داروها با فرآورده های پروبیوتیك

به گزارش الف دانلود رئیس سازمان غذا ودارو با اشاره به اینكه داروهای پروبیوتیك برای كاهش مصرف دارو و بعنوان پیشگیری استفاده می شوند اظهار داشت: در صورت فراگیر شدن فرآورده های پروبیوتیك در میان مردم، می توانیم در مصرف غیر ضروری خیلی از داروها كاهش جدی و منطقی ایجاد نماییم.


دكتر محمدرضا شانه ساز روز یكشنبه در حاشیه مراسم رونمایی از چهار فرآورده پروبیوتیك نسل جدید در جمع خبرنگاران اضافه كرد: این محصولات نشان داد كه در حال خروج از نیاز خود در این زمینه به شركت های خارجی هستیم، یعنی حالا توان علمی جوانان و نخبگان ما به حدی رسیده كه خودشان قادرند در تولید اینگونه محصولات جزو نخستین ها در دنیا باشند.
وی تصریح كرد: این امر تحقق شعار «ما می توانیم» است و نشان داده است كه پتانسیل و ظرفیت جوانان و شركت های دارو سازی ما بسیار، بیشتر است به شرطی كه مسؤلان كار خویش را درست انجام دهند كه در این صورت بطور قطع در دنیا حرف های بسیار بیشتری برای گفتن خواهیم داشت.
وی در مورد ورود این فرآورده ها به بازار و تحت پوشش قرار گرفتن بیمه اضافه كرد: اینها داروهای پروبیوتیك و اقلامی هستند كه برای كاهش مصرف دارو و بعنوان پیشگیری بیشتر استفاده می شوند، ازاین رو به علت جدید بودن این داروها هنوز در سامانه بیمه ای تعریف نشده اند كه با تقویت توان مالی بیمه ها اگر مصرف این اقلام متدوال شود، یقینا در مصرف غیر ضروری خیلی از داروها می توانیم كاهش جدی و منطقی ایجاد نماییم.
واردات انسولین امسال بیشتر از سال قبل بوده است
شانه ساز در پاسخ به اینكه در چند استان كشور دسترسی به انسولین كاهش یافته است اظهار داشت: انسولینی كه امسال وارد كشور شده از سال قبل بیشتر بوده است اما به نظر می آید به علت تفاوت زیاد نرخی كه داروهای داخل كشور با خارج از كشور دارد، قاچاق انسولین به صورت رسمی و غیر رسمی یعنی مسافری در حال انجام می باشد.
وی تصریح كرد: یكی از اقلامی كه مسافران ما با خود به خارج از كشور می برند دارو است كه در این میان انسولین به علت قیمت بسیار زیادی كه دارد بیشتر از كشور خارج می شود، ما تلاشمان این است كه با نیروی انتظامی و گمرك كنترل بیشتری انجام دهیم تا مانع خروج این اقلام شویم.
وی اضافه كرد: اعداد و ارقام نشان داده است كه ما وارداتمان خیلی بیشتر از سال های گذشته بوده اما همواره در این مورد شكایت داریم، دانشگاه ها و معاونت های غذا و داروی ما همیشه این گلایه را دارند كه داروها توسط مسافر و سیستم های قاچاق از كشور خارج می شود اما به هر ترتیب تلاشمان بر این است كه خروجیمان را كم نماییم.منبع:

1398/08/12
23:13:02
5.0 / 5
3995
تگهای خبر: سازمان , سیستم , شركت , محصولات
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
الف دانلود