آغوش روسیه برای هواوی بازتر می شود

آغوش روسیه برای هواوی بازتر می شود

به گزارش الف دانلود به نظر می آید كه روسیه می خواهد به منظور مقابله با سیاست های دولت آمریكا، از حضور و فعالیت مخابراتی شركت چینی هواوی استقبال بسیار بیشتری كند.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، وقتی دولت ترامپ، ریاست جمهوری ایالات متحده آمریكا تحت تأثیر اتهامات مختلفی همچون جاسوسی و شنود مكالمات شهروندان و مقامات آمریكایی و همینطور همكاری و تحویل اطلاعات به دولت چین، فعالیت شركت چینی هواوی را در این كشور ممنوع اعلام نمود و از تمامی كشورهای هم پیمانش همچون كانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن، بریتانیا و بسیاری دیگر از كشورهای اروپایی خواست كه باعث منع فعالیت این اپراتور مخابراتی و غول تكنولوژی چینی شوند، روسیه از طرفی دیگر راه را برای هواوی باز كرد تا به توسعه زیرساخت های لازم برای شبكه نسل پنجم اینترنت ۵G در این كشور پهناور بپردازد.
پیش تر هم اخبار و گزارش های گوناگونی در خصوص استقبال روسیه از حضور و فعالیت های مخابراتی شركت چینی هواوی و دهان كجی به دولت ترامپ، ریاست جمهوری ایالات متحده آمریكا انتشار یافته بود.
حالا طبق گزارش مجله فوربس، ولادیمیر پوتین، ریاست جمهوری روسیه در جریان برگزاری فروم بین المللی اقتصادی سنت پترزبورگ در ملاقات با شی جی پینگ، رئیس جمهور چین، كه در ژوئن ۲۰۱۹ میلادی برگزار شد، آمریكا را به تلاش های عامدانه و خصمانه برای بیرون انداختن هواوی از بازارهای جهانی و تصاحب سهم آن در كشورهای مختلف متهم كرده و این اقدامات را آغاز جنگ های تكنولوژیك توصیف كرده بود.
حالا هم زمان با ملی شدن اینترنت در روسیه، به نظر می آید كه لزوم بیشتری برای همكاری با شركت چینی هواوی در مورد توسعه و راه اندازی شبكه های مخابراتی و اینترنتی دیده و تصمیم گرفته است كه با آغوش باز پذیرای حضور و فعالیت بیشتر و گسترده شركت هواوی باشد.
همانطور كه از گزارش های انتشار یافته هویداست، دولت روسیه می خواهد از حضور و فعالیت هواوی در زمینه توسعه شبكه ۵G بهره ببرد و بدین ترتیب در زمانی كه این شركت به شدت از جانب دولت های غربی و متحد آمریكا تحت فشارهای سیاسی و تجاری قرار گرفته و از جانب خیلی از غول های تكنولوژی همچون گوگل، كوالكام، اینتل و مایكروسافت هم تحریم شده است، برای ورود و توسعه زیرساخت های لازم برای شبكه ۵G فرش قرمز انداخته است.
این در شرایطی است كه بعضی از كارشناسان پیش تر برآورد و اعلام نموده بودند كه دولت روسیه تنها به منظور ارتقای سرویس های امنیتی، اطلاعاتی و نظامی تصمیم گرفته است كه شبكه نسل پنجم اینترنت ۵G را راه اندازی كند.
اوایل سال ۲۰۱۲ میلادی بود كه اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) تحت نظر سازمان ملل برنامه ای را برای توسعه تیم ارتباطات بین المللی موبایلی (IMT) برای افق ۲۰۲۰ و فرای آن (IMT-۲۰۲۰) شروع كرد. در نتیجه رسماً یك مسابقه جهانی برای تعیین نسل پنجم شبكه موبایل آغاز شد و از آن پس، شاهد رقابت تنگاتنگی میان اپراتورهای اینترنت و تلفن همراه در سراسر جهان هستیم كه هر یك به دنبال برقراری و راه اندازی نسل جدید و پرسرعت اینترنت ۵G در كشورهای مختلفی همچون كره جنوبی، ژاپن، چین، ایالات متحده آمریكا، استرالیا و غیره هستند و از توانایی ها و برنامه های خود در این زمینه رونمایی می كنند.
كشورهای بسیاری در سراسر جهان همچون ایالات متحده آمریكا، كانادا، استرالیا، چین، كره جنوبی، ژاپن و خیلی از كشورهای اروپایی و غیره با همكاری بزرگترین اپراتورهای جهان در حال برقراری نسل پنجم اینترنت همراه ۵G هستند و در این زمینه فعالیت های گسترده ای را انجام داده اند.
خیلی از بزرگترین شركت های مخابراتی و اپراتورهای فعال در جهان نظیر نوكیا، اریكسون، هواوی، ال جی، اسپرینت و غیره به شدت در حال رقابت جهت راه اندازی اولین شبكه اتصال به اینترنت نسل پنجم ۵G هستند. نسل پنجم شبكه تلفن همراه ۵G، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است كه بعد از نسل چهارم شبكه تلفن همراه فعلی عرضه می شود.1398/08/13
18:26:32
5.0 / 5
3873
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
الف دانلود