سعیدی:

خیلی از موافقان طرح صیانت در توییتر و تلگرام حساب کاربری دارند

خیلی از موافقان طرح صیانت در توییتر و تلگرام حساب کاربری دارند

به گزارش الف دانلود نماینده مردم چابهار در مجلس یازدهم از ارجاع طرح «صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی» به کیسیون های تخصصی را خلاف دغدغه شفافیت آراء نمایندگان مجلس دانست و اظهار داشت: خیلی از همکارانم در مجلس که موافق طرح صیانت از حقوق کاربر بودند با بهره گیری از فیلترشکن در توییتر و تلگرام فعالیت می نمایند. این دوگانگی ها مردم را نگران می کند.


معین الدین سعیدی در گفت و گو با ایسنا در مورد طرح «صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی و سامان دهی پیامرسان های اجتماعی» که ارجاع به کمیسیون های تخصصی مجلس از طرف نمایندگان تصویب گردید، اظهار داشت: مجلسی که دغدغه شفافیت آراء بصورت جدی در آن مطرح بوده است، نباید چنین طرح مهمی را پشت درهای بسته کمیسیون ها بررسی کند. این مسئله یک اشکال بزرگی است که به اتفاق اخیر وارد است.
نماینده مردم چابهار در مجلس با استناد به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار خرداد ماه ۱۴۰۰ در دیدار با نمایندگان اظهار نمود: رهبری فرمودند که موضوع فوری ما فضای مجازی نیست. اکنون آب خوزستان و سیستان و بلوچستان به یک بحران جدی و عمیق تبدیل گشته است یا بیماری دلتا در سراسر کشور موج می زند. همین طور ما در حوزه واکسیناسیون از خیلی از کشورهای همسایه عقب تر هستیم. بدقولی های کشورهای به ظاهر دوست، مسئله روز وزارت امور خارجه است اما مجلس به هیچ یک از مسائل بالا نمی پردازد.
این عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس ضمن انتقاد از افزایش قیمت کالاهای اساسی در ایام واپسین دولت دوازدهم، آنرا موضوع مهم تری از فضای مجازی عنوان نمود و اظهار داشت: ایرادات محتوایی زیادی به طرح صیانت از حقوق کاربران وارد است. من در نطق کوتاهی از مردم ایران به سبب تصویب این طرح عذرخواهی کردم و هنوز معتقدم که روز تصویب طرح مذکور، روز خوبی برای قوه مقننه ایران نبود.

«طرح صیانت» محدودیت هایی برای پلت فرم های خارجی در کشور ایجاد خواهد کرد
وی با اذعان به این که «سامان دهی فضای مجازی یک ضرورت کلی است» اظهار داشت: این طرح هیچ نسبتی با دغدغه های مقام معظم رهبری ندارد. چه دوستان بپذیرند و چه نپذیرند، این طرح محدودیت هایی برای پلت فرم های خارجی در کشور ایجاد خواهدنمود. همکاران ما انتظار دارند پلت فرم ها خودشان را با قوانین ما سازگار کنند یا در ایران دفتر رسمی تأسیس کنند، که این مساله با واقعیت های جامعه ما زمین تا آسمان فاصله دارد ما در وضعیت تحریمی هستیم و امکان فعالیت رسمی پلت فرم ها در ایران وجود ندارد.
سعیدی با اشاره به وابستگی کسب و کارهای مجازی به پلت فرم های خارجی اظهار نمود: هزاران انسانی که بوسیله این پلت فرم ها معیشت خودرا می گذرانند جدا نگران هستند. چرا باید چنین اتفاقی بیفتد؟ من برای کسانی که نگران تأثیر فضای مجازی بر فرهنگ و کودکان هستند، احترام قائلم اما مواجهه دوستان با این مسئله به شکلی است که فردی بگوید از اتوموبیل استفاده نکنیم چونکه ممکنست تصادف نماییم.

چرا خیلی از نمایندگان موافق طرح صیانت در توییتر و تلگرام حساب کاربری دارند؟
سعیدی با اعلان اینکه تجربه خوبی از ایجاد محدودیت برای فضای مجازی نداریم، اظهار داشت: اکنون استفاده از ماهواره در کشور ما ایراد قانونی دارد اما کسی می توانند ادعا کند که حتی خود دنبال کنندگان محدود کردن ماهواره از این شبکه استفاده نمی کنند؟ خیلی از پلت فرم های فضای مجازی در کشور ما فیلتر هستند و این در حالیست که خیلی از همکارانم در مجلس که موافق طرح صیانت از حقوق کاربر بودند با بهره گیری از فیلترشکن در توییتر و تلگرام فعالیت می نمایند. این دوگانگی ها مردم را نگران می کند. اگر هم قرار بر محدودیتی باشد، خود نمایندگان بعنوان واضعان قانون باید در صف مقدم عدم استفاده از پلت فرم خارجی باشند.
منبع:

1400/05/11
13:32:12
0.0 / 5
784
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
الف دانلود