کلاهبرداری از کاربران هنگام خریدهای اینترنتی

کلاهبرداری از کاربران هنگام خریدهای اینترنتی

کاربران هنگام مراجعه به سایت های واسطه، نباید تحت تاثیر تبلیغات دروغین افراد سودجو و ارزان بودن قیمت اجناس قرار بگیرند و لازم است حتما از صحت آگهی مندرج در سایت اطلاع پیدا کرده و بعد مبادرت به خرید کنند.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، شیوع ویروس کرونا تاثیر بسیاری در حوزه رشد کسب وکارهای اینترنتی داشته و استقبال مردم به انجام امور و خریدهای اینترنتی نسبت به دوران پیش از شیوع این ویروس بسیار متفاوت می باشد، اما پیش بینی می شود بعد از اختتام همه گیری کرونا و بازگشت مردم به زندگی عادی نیز رونق کسب وکارهای اینترنتی حفظ شود، برای اینکه خرید و انجام امور در بستر فضای مجازی و اینترنت درحال تبدیل به یک فرهنگ در جامعه امروزی است.
باتوجه به شرایط فعلی جامعه، اکثرا کسب وکارها به سمت فضای مجازی و سایت های خرید و فروش آنلاین سوق یافته که در این بین کلاهبرداران سایبری با ترفندهای مختلف از کاربران مبادرت به کلاهبرداری می کنند. بعضی اوقات مشاهده می شود که کاربران فضای مجازی و شهروندان برای تهیه لوازم مورد نیاز خود با مراجعه به سایت های خرید و فروش، با سهل انگاری و زود اعتماد کردن مورد بزه واقع شده و در دام مجرمان سایبری گرفتار می شوند.
کلاهبرداران با ثبت آگهی های سوری با قیمت پایین و وسوسه انگیز در سایت های خرید و فروش و با جلب اعتماد قربانیان خود آنان را فریب داده و درخواست واریز وجه بعنوان بیعانه برای رزرو اجناس را می کنند. شهروندان با اطمینان کردن به اینگونه افراد در سایت های خرید و فروش و بعد از واریز کردن وجه به حساب فرد آگهی دهنده، متوجه می شود علاوه براینکه هیچ کالایی برایشان ارسال نمی گردد، بلکه فروشنده دیگر به تماس تلفنی یا پیام هایش پاسخ نمی دهد و یا کالای بی کیفیت را برای خریداران ارسال می کنند.
بهتر است کاربران هنگام خرید اینترنتی از پرداخت هرگونه وجهی تحت عنوان بیعانه یا هزینه نگهداشت محصول خودداری کرده و تا زمانی که جنس موردنظر را دریافت نکرده اند از پرداخت وجه کالا اجتناب کنند. همین طور پلیس فتا اعلام می کند که در هر ساعت از شبانه روز، در خدمت مردم است و چنانچه اشخاصی بخواهند با هرترفندی در فضای مجازی از شهروندان کلاهبرداری کنند، به سرعت وارد عمل شده و در قالب قانون فرد کلاهبردار را به مقامات قضائی معرفی خواهدنمود.
یکی دیگر از موارد کلاهبرداری، استفاده از نرم افزارهای همراه بانک است. کلاهبرداران مبادرت به قرار دادن نرم افزارهای کاربردی زیادی در فضای مجازی می کنند که یکی از آنان همراه بانک ها هستند که با اطلاعات مالی و حساب مردم ارتباط دارند. بدین سبب لازم است کاربران، نرم افزار های همراه بانک را از منابع معتبر به ویژه سایت بانک مربوطه دانلود کنند و فقط به نرم افزارهایی که با یک جستجوی ساده در اختیار آنان قرار می گیرد، اعتماد نکنند.1400/05/11
20:06:18
0.0 / 5
815
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
الف دانلود