هك اسپیكرهای هوشمند تنها با نور لیزر!

هك اسپیكرهای هوشمند تنها با نور لیزر!

الف دانلود: گروهی از هكرها اخیرا مدعی شده اند كه قادر خواهند بود با استفاده از نور یك لیزر، اسپیكرهای هوشمند را هك كرده و به اطلاعات آن دسترسی پیدا كنند.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، اسپیكرهای هوشمند یكی از آن دسته از گجت های خانگی هستند كه این روزها از محبوبیت و استقبال بی نظیری از طرف كاربران برخوردار شده است. پیش تر خیلی از مفسرین برآورد و خاطرنشان كرده بودند كه اسپیكرهای هوشمند سریع تر از سایر گجت های هوشمند رشد و توسعه پیدا خواهند كرد و در سال های آینده سهم بسیار بیش تری از بازار ابزارهای هوشمند و دیجیتال را از آنِ خود خواهند كرد.
برمبنای تازه ترین گزارش های انتشار یافته در وب سایت بیزینس اینسایدر، گروهی از هكرها و مجرمان سایبری اخیرا ادعا كرده اند كه می توانند با استفاده از یك پوینتر لیزر كه تنها ۱۴ دلار قیمت دارد، اسپیكرهای هوشمند را هك كرده و به دستیار صوتی آن فرمان داده و تمامی كارهای موردنظر خودرا انجام دهند.
این هكرها اعتقاد دارند كه تاباندن یك نور متمركز همچون لیزر می تواند میكروفون اسپیكرهای هوشمند را هك كرده و بعد از فریب دادن این گجت، به آنها این امكان را بدهد تا به آن فرمان های صوتی داده و كار و فعالیت های موردنظر آنها را انجام دهد.
امنیت سایبری اسپیكرهای هوشمند همواره یكی از موضوعات بحث برانگیز و چالش برانگیز در سال های اخیر است كه برمبنای خیلی از نظرسنجی های صورت گرفته، بالغ بر ۴۵ درصد از كاربران جهان هنوز به این گجت های هوشمند اعتماد كامل ندارند و آنها را یك جاسوس خانگی می دانند.
بطور كلی در توصیف وظایف و معرفی اسپیكرهای هوشمند باید اظهار داشت كه این گجت های هوشمند به كاربران امكان می دهند تا درصورت داشتن مشغله، وسائل خانگی خودرا با دستورهای صوتی كنترل كنند، بعنوان مثال، از وضعیت آب و هوا و جدیدترین خبرهای روز باخبر شوند، تایمر و زنگ آگهی برای خود تنظیم كنند، با دوستان و خانواده خود تماس صوتی برقرار كرده و به مخاطبان موردنظر خود پیام متنی ارسال نمایند. همه این كارها بدون دخالت دست كاربر و تنها با ارسال یك پیام و دستور صوتی به اسپیكر هوشمند انجام خواهد گرفت.
یكی از بزرگ ترین تفاوت های اسپیكرهای هوشمند با سایر اسپیكرهای معمولی همین نام هوشمند آن است، بدان معنا كه قادر می باشد با اتصال به اینترنت اغلب كارهایی كه یك گوشی هوشمند یا كامپیوتر می كند، را انجام دهد.
یك اسپیكر ساده یا معمولی تنها قادر می باشد داده و صدای ورودی را با قدرت و كیفیت بیشتری به بلندگوهای تعبیه شده در خود فرستاده و فایل های صوتی موردنظر كاربران را با صدای بلندتری پخش كند. این اسپیكرها هیچ گاه قادر نیستند به اینترنت متصل شوند و كارهای هوشمندانه ای نظیر برقراری تماس با مخاطبان، ارسال پیام متنی ازراه دور و سایر كارهای دیگری كه یك اسپیكر هوشمند قادر به انجام آن است، انجام دهد.
از نخستین، بهترین و بزرگترین تولیدكنندگان و عرضه كنندگان اسپیكرهای هوشمند می توان به شركت های گوگل، آمازون، اپل و مایكروسافت اشاره نمود كه البته سایر برندهای فعال در حوزه ی تكنولوژی نظیر سامسونگ، شیائومی و غیره نیز به طراحی، تولید و عرضه آن پرداخته و درتلاشند تا بتوانند سهم بزرگتری از بازار این گجت های هوشمند را از آن خود كنند.
اسپیكرهای هوشمند گوگل هوم مینی و گوگل هوم ماكس، آمازون اكو با بهره مندی از دستیار صوتی الكسا، هوم پاد اپل و كورتانای مایكروسافت همچون برترین اسپیكرهای هوشمندی هستند كه در جهان توانسته اند سهم قابل توجهی از بازار را به خود اختصاص دهند و نظر خیل عظیمی از كاربران و علاقمندان به تكنولوژی را به خود جلب كنند.1398/08/16
19:07:07
5.0 / 5
3827
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
الف دانلود