آلاینده های جوی در شهرهای پرجمعیت نیمه شمالی كشور افزایش می یابد

آلاینده های جوی در شهرهای پرجمعیت نیمه شمالی كشور افزایش می یابد

الف دانلود: كارشناس سازمان هواشناسی از پایداری و كاهش كیفیت هوا در هفته آینده در شهرهای صنعتی و پرجمعیت واقع در نیمه شمالی كشور همچون تهران، اصفهان، اراك، تبریز، كرج و قم آگاهی داد.


«كبری رفیعی» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اضافه كرد: با عنایت به پایداری هوا در طول هفته آینده برای شهرهای صنعتی و پرجمعیت واقع در نیمه شمالی كشور افزایش غلظت آلاینده ها و غبار محلی و كاهش كیفیت هوا را خواهیم داشت.
وی بیان كرد: امروز در بیشتر مناطق نیمه شمالی كشور جوی آرام و پایدار را داریم، ضمن اینكه استان های كهكیلویه و بویر احمد، چهارمحال وبختیاری ومناطقی از استان های فارس، اصفهان، یزد، جنوب خوزستان و بوشهر وغرب استان كرمان و هرمزگان شاهد بارش خواهند بود.
كارشناس سازمان هواشناسی افزود: فردا شنبه درجنوب شرق فارس، جنوب وغرب یزد، بوشهر، هزمزگان و كرمان و جزایر مركزی وشرقی خلیج فارس و روز یكشنبه در جزایر مركزی و شرقی خلیج فارس، جنوب استان های كرمان، فارس، بوشهر و هرمزگان، رگبار پراكنده وگاهی رعدو برق و وزش باد شدید رخ می دهد، كه شدت بارش ها از اوایل امشب تا اواخر روز یكشنبه در استان های هرمزگان و جنوب كرمان و فارس خواهد بود.
رفیعی همین طور اظهار داشت: انتظار می رود روز دوشنبه در بیشتر مناطق كشور آسمان صاف باشد، اما در سیستان و بلوچستان و كرمان وزش باد شدید را خواهیم داشت، روزهای شنبه و یكشنبه شرق خلیج فارس و تنگه هرمز مواج پیش بینی شده اند، از روز یكشنبه تا سه شنبه در جنوب شرقی كشور كاهش نسبی دما حدود ۳تا ۵ درجه رخ می دهد.
وی درباب وضعیت هوای تهران نیز اظهار داشت: درتهران نیز امروز آسمان صاف تا كمی ابری خواهد بود و در برخی از ساعات غبار آلود است و حداكثر دما در تهران امروز ۱۸ درجه بالای صفر خواهد شد و حداقل دما ۹ درجه بالای صفر پیش بینی شده است.



منبع:

1398/08/17
17:16:35
5.0 / 5
3673
تگهای خبر: سازمان , كیفیت
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
الف دانلود