نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس مطرح كرد

آیا طرح صیانت از حقوق کاربران برای تجارت بین المللی لطمه زاست؟

آیا طرح صیانت از حقوق کاربران برای تجارت بین المللی لطمه زاست؟

یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس می گوید که طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی و سامان دهی پیامرسان های اجتماعی به تجارت بین اللملی محصولات کشاورزی ایران لطمه وارد میکند.


ذبیح الله اعظمی در گفت و گو با ایسنا در مورد طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی و سامان دهی پیامرسان های اجتماعی که بعد از رأی گیری در مجلس، بررسی آن به کارگروه مشترکی واگذار شده است، اظهار داشت: بررسی این مساله در صحن علنی جزء اولویت های کشور نبود. ما ادعا کرده ایم که پیگیر وضعیت معیشت مردم هستیم. هزار و یک مسئله در کشور وجود دارد که می توانستیم به آن بپردازیم.
نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس اظهار داشت: هنوز که هنوز است این طرح ناپخته است. شکی در ضرورت سامان دهی فضای مجازی وجود ندارد. مقام معظم رهبری نیز به مسئله تاکید داشته و دارند. همه کشورهای دنیا فضای مجازیشان را سامان دهی می کنند. بعنوان مثال توییتر برمبنای قوانین از پیش سامان دهی شده حساب کاربری دونالد ترامپ را بسته است.
وی با اعلان اینکه «سامان دهی مسئله مهمی است» اظهار داشت: این که برای یک پلت فرم خارجی محدودیت هایی ایجاد نماییم که هزاران کسب وکار مجازی در این شرایط سخت اقتصادی لطمه ببینند، نسبتی با سامان دهی ندارند. وقتی به طراحان طرح موضوع محدودیت را می گوییم، پاسخ می دهند که این طرح هیچ محدودیتی ایجاد نخواهد کرد اما وقتی به انتهای ماجرا نگاه می نماییم متوجه می شویم که برنامه هایی درباب محدود کردن اینترنت دارند.
اعظمی درباب چگونگی ایجاد محدودیت برای پلت فرم های خارجی اظهار داشت: این مساله که پلت فرم های خارجی موظفند که در یک دوره زمانی مشخص در ایران دفتر رسمی تأسیس کنند و در غیر این صورت طبق قانون محدودیت هایی اعمال می شود، حقیقت دارد. به همکاران موافق با این طرح گفتم که پلت فرم ها به خاطر مسائل تحریمی به ایران نمی آیند اما پاسخشان این بود که ما می خواهیم پلت فرم های خارجی را پاسخگو نماییم.

زیرساخت های ما برای پلت فرم فضای مجازی ایرانی خوب ضعیف است
نماینده مردم جیرفت در مجلس تاکید کرد: به نظرم، مسئله پلت فرم داخلی بی اهمیت نیست. به شخصه با خودکفایی در حوزه فضای مجازی موافقم اما نکته اینجاست که فضای مجازی ایرانی باید دقیقا مطابق فناوری روز دنیا به کاربران سرویس ارائه کند و این مسئله ناممکن است چونکه از نظر زیرساختی بسیار عقب هستیم. از طرفی دیگر، با وجود تصویب طرح فعلی خیلی از اساتید دانشگاه ها به مقالات دسترسی نخواهند داشت. آذری جهرمی به همین خاطر زیر بار این مسئله نرفت. مجلسی ها هم به او تذکر دادند اما نظرشان این بوده که طرح های ارائه شده مناسب و کامل نبوده است. به همین خاطر ایشان زیر بار ماجرا نرفتند.

طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی چگونه به تجارت بین الملل لطمه می زند؟
این عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس اظهار داشت: ما در بسیاری موارد نیازمند پلت فرم های بین المللی برای ارائه محصولات هستیم. در صورت تأسیس یک پلت فرم ایرانی چه طور باید خرما، پسته، برنج و گندم خودرا برای دنیا تبلیغ نماییم و شاخص تجارت را در ایران بالا بیاوریم؟ یک ایرانی که در روستایی دور افتاده یک قالی تولید می کند برای فراهم کردن بازار فروش به اینستاگرام نیاز دارد، با وجود محدودیت این پلت فرم چه کار باید کند؟ طرح صیانت از حقوق کاربران باید باتوجه به مطالبات افکارعمومی اصلاح گردد.1400/05/19
00:04:47
0.0 / 5
698
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
الف دانلود