در جدیدترین اقدام؛

توئیتر حساب سیاستمداران هندی مخالف دولت را از تعلیق خارج کرد

توئیتر حساب سیاستمداران هندی مخالف دولت را از تعلیق خارج کرد

به گزارش الف دانلود توئیتر سرانجام حساب های توئیتر برخی از سیاستمداران هندی را که متعلق به حزب مخالف دولت هستند، از حالت تعلیق خارج کرد.به گزارش الف دانلود به نقل از ورج، تعلیق حساب های مورد اشاره زمانی رخ داد که راهول گاندی رهبر این حزب توئیتی حاوی یک عکس را ارسال کرد. وی در این عکس در کنار والدین دختری ایستاده بود که مدعی تجاوز و قتل وی در دهلی نو شده بودند. گاندی در این توئیت از حمایت خود از والدین این دختر اطلاع داده بود و افزوده بود که آنها مستحق عدالت هستند. برخی از اعضای حزب مخالف دولت هم این توئیت را بازنشر کرده بودند.
این کار در شرایطی صورت گرفت که بر طبق قوانین هند افشای هویت کودکان و قربانیان سوءاستفاده های جنسی ممنوع می باشد. از همین رو کمیسیون ملی حفاظت از حقوق کودکان هند از توئیتر خواست تا در این حوزه وارد عمل شود. در نتیجه حساب های منتشر کننده این محتوا که متعلق به شخصیت های سیاسی بودند، تعلیق شدند.
بررسی ها نشان داده است این محتوا ۱۵ هزار بار در توئیتر به اشکال مختلف بازنشر شده و مشاهده آن در هند کماکان ممنوع می باشد، هر چند در سایر نقاط جهان منعی در این حوزه وجود ندارد.
در سالهای اخیر کشمکش های زیادی بین توئیتر و مقامات هندی برای وادار کردن این شرکت به تبعیت از قوانین هند رخ داده و در نهایت توئیتر چند هفته قبل فردی را برای رسیدگی به این مورد در هند انتخاب کرد تا مشمول جریمه و برخورد قضائی دولت نشود.


منبع:

1400/05/25
13:58:59
0.0 / 5
498
تگهای خبر: شركت
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
الف دانلود