هواوی باردیگر صدرنشین بازار تلفن هوشمند خواهد شد

هواوی باردیگر صدرنشین بازار تلفن هوشمند خواهد شد

رئیس هیات مدیره هواوی اعلام نمود بااینکه تحریمهای آمریکا کسب وکار تلفن هوشمند این شرکت را فلج کرد اما ما تسلیم نمی شویم و می خواهیم باردیگر به صدر این بخش برگردیم.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در سال ۲۰۱۹ هواوی را متهم کرد تهدیدی برای امنیت ملی این کشور است و این شرکت چینی را در فهرست سیاه اقتصادی قرار داد و دسترسی به فناوری آمریکایی را برای این شرکت ممنوع کرد. در نتیجه این محدودیتها، توانایی این شرکت برای طراحی تراشه های خود و برون سپاری قطعات از فروشندگان آمریکایی را به شدت محدود کرد.

گوئو پینگ، رئیس هیات مدیره هواوی در پرسش و پاسخی با کارکنان این شرکت که توسط رویترز مشاهده شد، گفته است: همه می دانیم که تراشه های تلفن به فناوری پیشرفته در یک اندازه کوچک با مصرف برق اندک نیاز دارند. هواوی می تواند این فناوری را طراحی کند اما هیچ کس نمی تواند به ما در انجام چنین کاری کمک نماید. ما گیر افتاده ایم. با این وجود مشکلات مذکور قابل حل هستند. هواوی همچنان به حضور در عرصه تلفنهای همراه ادامه می دهد و با پیشرفتهای مداوم در تولید تراشه، باردیگر به برتری در این عرصه باخواهد گشت.

هواوی برای مدت کوتاهی بزرگترین فروشنده تلفن هوشمند جهان شد اما بر اساس گزارش شرکت تحقیقاتی Canalys، در سه ماهه گذشته برای اولین بار در بیش از هفت سال گذشته، از جمع پنج فروشنده بزرگ تلفن همراه چین حذف شد.

در نوامبر هواوی برند ارزان Honor را فروخت تا به این کسب وکار را زنده نگه دارد.

بر اساس گزارش رویترز، درآمد هواوی در نیمه اول سال میلادی جاری ۲۹ درصد سقوط کرد که بزرگترین کاهش درآمد تا حالا بود و درآمدش در گروه کسب وکار مصرفی که شامل تلفنهای هوشمند بود، ۴۷ درصد کم شد و به ۱۳۵.۷ میلیارد یوان (۲۱ میلیارد دلار) رسید.
1400/05/28
13:29:05
0.0 / 5
708
تگهای خبر: تحقیقات , شركت , طراحی , فناوری
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
الف دانلود