محفوظی در موافقت با وزیر پیشنهادی ارتباطات:

زارع پور توان تامین زیرساخت های فضای مجازی را دارد

زارع پور توان تامین زیرساخت های فضای مجازی را دارد

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: وزارت ارتباطات باید زیرساخت های فضای مجازی را تامین کند و راهبر دولت هوشمند باشد که آقای زارع پور دراین زمینه تخصص دارد.به گزارش الف دانلود به نقل از مهر، در جلسه علنی روز یکشنبه ۳۱ مردادماه مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی رأی اعتماد به عیسی زارع پور وزیر پیشنهادی اطلاعات و ارتباطات، مجتبی محفوظی در موافقت با وزیر پیشنهادی، اظهار داشت: یکی از وزرای جوان و با انگیزه کابینه زارع پور است که دارای تخصص و تجربه لازم می باشد.
وی با اعلان اینکه جوانی گناه نیست، اضافه کرد: جوانان جنگ تحمیلی را به بهترین شکل اداره کردند. زارع پور دارای عالی ترین سطح تحصیلات در رشته کامپیوتر در دانشگاه های داخلی و خارجی است و تجربه وی در زمینه فناوری اطلاعات نشان از انتخاب درست حجت الاسلام رئیسی است.
نماینده مردم آبادان در مجلس اشاره کرد: وزارت ارتباطات ۱۰ هزار نیرو دارد و بقیه نیروها مربوط به بخش خصوصی مخابرات هستند. این وزارتخانه فقط مخابرات نیست، این وزارتخانه باید زیرساخت های فضای مجازی را تامین کند و راهبر دولت هوشمند باشد که زارع پور دراین زمینه تخصص دارد.
محفوظی با اشاره به سوابق زارع پور در وزارت ارشاد تاکید کرد: الکترونیکی کردن خدمات وزارت ارشاد، مدیریت فضای مجازی در این وزارتخانه برعهده زارع پور بوده است و وی برای نخستین بار قانون پشتیبانی از حقوق پدیدآورندگان نرم افزارهای کامپیوتری را اجرا کرد. شناسنامه دار شدن سایت ها و ایجاد ۶۰۰ شرکت تولید محتوای فضای مجازی از خدمات مهم وزیر پیشنهادی بوده است.
وی افزود: در سال ۸۹ زارع پور بعنوان مدیر برتر وزارت ارشاد برگزیده شد. جهش قوه قضائیه در الکترونیکی کردن خدمات قضایی با مدیریت زارع پور انجام شد که این امر سبب افزایش رضایت مردم از قوه قضائیه شد. ۸۰ پروژه فناوری اطلاعات با مدیریت زارع پور برای ایجاد شفافیت، مبارزه با فساد، ارائه خدمات قضایی و افزایش سرعت رسیدگی به پرونده های قضایی در قوه قضائیه انجام شد.
نماینده مردم آبادان در مجلس با تاکید بر این که وزیر پیشنهادی ارتباطات به دنبال حل مشکلات مردم با ابزار فناوری است، اظهار داشت: راه اندازی سامانه خود کاربر وکلا و کارشناسان رسمی، استعلام های الکترونیکی مالی، سوءپیشینه، راه اندازی داده های آنلاین و لینک کردن سامانه های قوه قضائیه و نیروی انتظامی از خدمات مهم وزیر پیشنهادی در قوه قضائیه بوده است.
محفوظی در آخر از زارع پور خواست برنامه های خود جهت خارج کردن ایران از انحصار نرم افزارها، پلت فرم ها و اپلیکیشن های خارجی را عرضه نماید.

1400/05/31
12:46:34
0.0 / 5
592
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
الف دانلود