موافق وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات

یوسفی: رشته تخصصی مرتبط وزیر پیشنهادی ارتباطات فراموش نشود

یوسفی: رشته تخصصی مرتبط وزیر پیشنهادی ارتباطات فراموش نشود

به گزارش الف دانلود یک عضو هیات رییسه مجلس ضمن اشاره به رشته مرتبط وزیر پیشنهادی ارتباطات با حوزه زیرساخت حوزه فضای مجازی اظهار داشت: باآنکه در نظام اسلامی در حوزه زیرساخت ها اقدامات خوبی شده است ولی در این عرصه هم باید کار شود.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، مجتبی یوسفی نماینده مردم اهواز در مجلس در موافقت با وزیر پیشنهادی ارتباطات بیان نمود: کابینه توانمند یعنی کارامدترین فرد و متخصص ترین فرد در آن حوزه، تا آن فرد بتواند مشکلات مردم را در حوزه کاری خود رفع کند، حال کارامدی چگونه تشخیص داده می شود؟ اول با عرضه برنامه و دوم با عرضه کارنامه شخص تا مشخص شود که آیا ایا فرد مورد نظر تحول گرا بوده و یا در بحث تعارض منافع اقدام مثبت داشته است یا خیر؟ جوان بودن به معنای صرفاً جوانی برای مجلس موضوعیت ندارد.
وی ادامه داد: نباید رشته تخصصی وزیر پیشنهادی که در رابطه با حوزه زیرساخت می باشد را فراموش نماییم، باآنکه در نظام اسلامی در حوزه زیرساخت ها اقدامات خوبی شده است ولی در این عرصه هم باید کار شود، از طرفی در حوزه مدیریت منابع و حکمرانی هم باید توجه لازم را داشته باشم و بدانیم که این فضا امروز با اقتصاد مردم گره خورده است، بر همین مبنا معتقدیم وزیر پیشنهادی در این عرصه باید باید دارای شهامت باشد، راه اندازی مرکز دیجیتال که رخ داد سابقه نداشت، این مورد یعنی وی شهامت این کار را دارد، سابقا مردم باید برای دریافت ابلاغ های قضایی در مراکز قضایی در صف های طولانی حضور پیدا می کردند اما با ایجاد مرکز ابلاغ الکترونیک اقدام خوبی شکل گرفت.
این عضو هیات رییسه مجلس بیان نمود: یکی از مباحثی که نمایندگان باید برای رای اعتماد به آن توجه نمایند ساماندهی نیروهای شرکتی و نیروهایی است که در بحث پرداخت حقوق گرفتار مسائلی هستند، چه در حوزه وزارت ارتباطات و چه در وزارت نفت و بازنشسته ها، این حوزه هم نیازمند اقدامی مثبت می باشد.
یوسفی اظهار داشت: حکمرانی دیجیتال و توجه به تعاملات بین المللی و ایجاد پهنای باند و مبادلات اینترنتی می تواند برای ما در این عرصه ایجاد بازار کند، از طرفی شبکه ملی اطلاعات توسعه پایدار در حوزه زیرساختی هم مبحث مهم دیگری است که نیازمند توجه می باشد، در بحث اقتصاد دیجیتال بعضی می گویند مقرر است فضای مجازی بسته شود، اما ما نماینده مردم هستیم و اقتصاد مردم در فضای مجازی برای ما مهم می باشد، حفظ مالکیت باید مشخص شود، متاسفانه عملا نظارتی بر این فضا وجود ندارد، ما خواستار سامان دهی این حوزه هستیم.
وی افزود: پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان مبحث مهم دیگر است، باید بپذیریم که در حوزه دیجیتال می توانیم با برنامه ایشان به سهم ۱۰ درصدی برسیم و این با پشتیبانی از پلت فرم های داخلی و فعالین حوزه دانش بنیان امکان پذیر است، ما در حوزه روستایی دارای ۳ و نیم میلیون دانش اموز هستیم، با عنایت به بحث آموزش در فضای مجازی این جمعیت در حوزه برای دسترسی به اینترنت پر سرعت نادیده گرفته شدند که باید مورد توجه باشند.
منبع:

1400/05/31
23:18:05
0.0 / 5
621
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
الف دانلود