هک آیفون فعالان سیاسی بحرین توسط جاسوس افزار پگاسوس

هک آیفون فعالان سیاسی بحرین توسط جاسوس افزار پگاسوس

بررسی های موسسه سیتیزن لب نشان میدهد حکومت سرکوبگر آل خلیفه در بحرین با بهره گیری از نرم افزار جاسوسی پگاسوس، آیفون های فعالان سیاسی بحرینی را هک کرده است.به گزارش الف دانلود به نقل از زد دی نت، ان اس او گروپ که یک شرکت فعال در خاک سرزمین های اشغالی است، بین ماه ژوئن سال ۲۰۲۰ تا ماه فوریه سال ۲۰۲۱ انواع ابزار جاسوسی و کنترل و نظارت را به حکومت آل خلیفه فروخته است تا از فعالان سیاسی و حقوق بشری جاسوسی کند و به گوشیهای آنها نفوذ کند.
افشای جاسوسی از گوشیهای ده ها رهبر سیاسی جهان با بهره گیری از جاسوس افزار پگاسوس موجب انتقادهای گسترده از رژیم صهیونیستی شد. این کار ضد هزاران روزنامه نگار، فعال سیاسی و وبلاگ نویس هم انجام شده است.
بر اساس گزارش سیتیزن لب، گوشیهای آیفون ۹ فعالان سیاسی بحرینی با بهره گیری از برنامه جاسوسی پگاسوس شرکت ان اس او گروپ هک شده و با بهره گیری از لطمه پذیری هایی در برنامه پیامرسان آی مسیج اپل برای سرقت اطلاعات این گوشیها اقدام شده است.
این دو لطمه پذیری که در سالهای ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ شناسایی شده اند، به ترتیب KISMET و FORCEDENTRY نام دارند و به دولت بحرین کمک کرده اند محتوای آیفون ها فعالان سیاسی و حقوق بشری را هک کند. حداقل چهار نفر از فعالان سیاسی مذکور توسط هکری با نام مستعار LULU هک شده اند که همچون اپراتورهای شرکت پگاسوس است که به شدت مورد اعتماد دولت بحرین بوده و بارها از پگاسوس به نفع حکام آل خلیفه سو بهره برده است.
دو نفر از این نه نفر فرد هک شده در لندن زندگی می کنند و یکی از آنها هم در زمان هک شدن آیفون خود در لندن بوده است. افراد مورد اشاره به دو حزب سکولار و شیعه وعد و الوفاق وابستگی دارند. علاوه بر حکومت دیکتاتوری بحرین، دولت های عربستان سعودی و امارات هم از جاسوس افزار پگاسوس برای سرقت اطلاعات گوشیهای شهروندان خود سو بهره برده بودند.
خدمات شرکت کانادایی نتس ویپر توسط حکومت بحرین برای بلوکه کردن خیلی از وب سایت ها در این کشور مورد استفاده قرار گرفت و شرکت های غربی دیگری مانند فین فیشر، ورینت سیستمز، سلبریت و غیره انواع نرم افزارهای جاسوسی را به حکومت بحرین فروخته اند.

1400/06/03
15:43:55
0.0 / 5
678
تگهای خبر: اپل , خدمات , سایت , سیستم
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
الف دانلود