با افزایش حملات سایبری

دورکاری برای شرکت ها پرهزینه شد

دورکاری برای شرکت ها پرهزینه شد

طبق برآورد موسسه تحقیقات اقتصادی کلن، دورکاری از خانه در دوران همه گیری ویروس کرونا به شرکتهای آلمانی ۵۳ میلیارد یورو (۶۲ میلیارد دلار) خسارت حاصل از حملات سایبری وارد کرد.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، باربارا انجلز، محققی که محاسباتش بر اساس نظرسنجی بیتکام بوده است، اظهار داشت: مجموع خسارت سال قبل به ۲۲۴ میلیارد دلار رسید که بیشتر از دو برابر ارزش گزارش شده در نظرسنجی سال ۲۰۱۹ بود. دورکاری فزاینده عامل یک چهارم از این افزایش خسارت بوده است.

وی اظهار داشت: اغلب موارد هیچ لپ تاپ شرکت، هیچ کلاسهای آموزشی و هیچ مفاهیم امنیتی وجود ندارند. آمار واقعی خسارت امکان دارد بالاتر باشد چونکه در این آمارگیری شرکتهای کوچک در نظر گرفته نشده اند در حالیکه این شرکت ها از نظر حفاظت از فناوری اطلاعات خود ضعف دارند.

طبق نظرسنجی جداگانه دفتر امنیت اطلاعات فدرال، معمولاً هک اتصالات وای فای خانگی ساده تر از شبکه های شرکت هاست و تنها ۱۶ درصد از شرکتهای آلمانی بودجه امنیت فناوری اطلاعات خویش را در دوران همه گیری تقویت کرده اند. خیلی از شرکت ها در سرتاسر جهان حالا درحال بررسی اجرای مدل دورکاری دائمی و فراهم کردن انعطاف پذیری بیشتر برای کارمندانشان هستند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، شرکت چک پوینت سافت وار تکنولوژیز هم به تازگی در گزارشی اعلام نمود سازمانهای سراسر جهان در ژوییه در مقایسه با نیمه اول سال با افزایش حملات سایبری روبرو شدند و بخش آموزش بیشترین صدمه را دید. حملات سایبری به بخش آموزش و مرکز تحقیقات در ژوییه ۳۰ درصد رشد کرد و ایتالیا و هند اصلی ترین اهداف این حملات بودند. مربیان آموزشی صدمه پذیری بیشتری در مقابل حملات سایبری پیدا کرده اند چونکه این بخش از آغاز شیوع همه گیری کووید ۱۹ عموما به دورکاری کارکنان متکی بوده است. این شرکت اعلام نمود سازمانها در بخش آموزش و مراکز تحقیقاتی خویش را بیشتر از قبل در جنگ امنیت سایبری می بینند.

منبع:

1400/06/03
21:00:25
0.0 / 5
742
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
الف دانلود