حاكمیت سایبری در خارج از كشور-۷۷

اپل قوانین اپ استور را تغییر می دهد

اپل قوانین اپ استور را تغییر می دهد

به گزارش الف دانلود اپل برای خاتمه دادن به شکایت گروهی از توسعه دهندگان نرم افزار علاوه بر پرداخت مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار، تغییراتی در قوانین اپ استور خود بوجود می آورد.به گزارش الف دانلود به نقل از رویترز، اپل روز گذشته از توافق برای کاهش محدودیت های اپ استور برای توسعه دهندگان برنامه کوچک اطلاع داد. این اقدام اپل بخشی از تسویه شکایت دست تعدادی از سوی توسعه دهندگان نرم افزار است.
شکایت مذکور توسط گروه کوچکی از توسعه دهندگان نرم افزار در ۲۰۱۹ میلادی ثبت شده و اپل را به علت دریافت کمیسیون ۳۰ درصدی از خرید در ارتباط با اپ استور، به نقض قانونی آنتی تراست (ضدانحصار) متهم کرده بود.
فرایند تسویه شکایت اپل شامل اعمال تغییراتی در شیوه برقراری ارتباط میان توسعه دهندگان با مشتریان است. هرچند اپل بخش اعظم سیاست های کسب و کاری خویش را که در دادگاه ها و همینطور در قوانین مختلف به چالش کشیده اند، بدون هیچ تغییری حفظ می نماید.
برای تسویه شکایت مذکور، این شرکت آمریکایی مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار غرامت می پردازد که در مقایسه با ارزش ۲.۴ میلیارد دلاری آن هزینه ناچیزی است و از طرفی مجموعه ای از محدودیت های بازاریابی ایمیلی که حذف می کند. به عبارت دقیق تر اپل به توسعه دهندگان نرم افزار برای iOS اجازه می دهد با مشتریان شأن تماس برقرار کنند. همینطور توسعه دهندگان با استفاده از اطلاعاتی که از داخل اپ هایشان جمع آوری می کنند، می توانند گزینه های پرداخت خارج از اپ استور را برای مشتریان فراهم نمایند.
البته اپل در آپدیت دستور العمل اپ استور در ماه ژوئن، قانون خویش را تغییر داده و به توسعه دهندگان اجازه داده بود خارج از اپ با مشتریانشان تماس برقرار کنند. اما آنها همچنان اجازه نداشتند گزینه های پرداخت جایگزین را در اختیار مشتریان قرار دهند.
این تغییر هرچند چندان بزرگ به نظر نمی رسد اما اهمیت زیادی برای توسعه دهندگان نرم افزار دارد.
از سوی دیگر غرامت ۱۰۰ میلیون دلاری اپل به توسعه دهندگان کوچک تعلق می گیرد البته وبسایت برای شرکت هایی که واجد دریافت این مبلغ هستند، هنوز راه اندازی نشده است.
برخی از تغییراتی که در این تسویه آمده، عبارتند از:
* اپل باید تعهد دهد برنامه کسب و کارهای کوچک اپ استور را حفظ کند. طی این برنامه توسعه دهندگانی با درآمد کمتر از یک میلیون دلار در سال، می توانند درخواست پرداخت ۱۵ درصد کمیسیون به اپل را ثبت کنند.
* اپل باید گزارش شفافیت سالانه از اپ استور را منتشر کند. این گزارش باید شامل آمار معنادار درباره فرآیند بررسی اپ ها باشد. مانند تعداد اپلیکیشن های رد شده به علل مختلف، تعداد حساب های غیرفعال شده کاربران و توسعه دهندگان
* اپل باید سیستم فعلی جستجوی اپ استور را حداقل به مدت ۳ سال حفظ کند.
در این میان اپل منتظر رأی دادگاه درباره شکایت اپیک گیمز (سازنده بازی کامپیوتری فورت نایت) ضد خود است.


منبع:

1400/06/05
16:19:40
0.0 / 5
619
تگهای خبر: اپل , سایت , سیستم , شركت
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
الف دانلود