اجرای طرح های ترافیكی از رسیدن هوای تهران به اخطار جلوگیری كرد

اجرای طرح های ترافیكی از رسیدن هوای تهران به اخطار جلوگیری كرد

به گزارش الف دانلود روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران با دفاع از طرح های ترافیكی اجرا شده در پایتخت اعلام نمود كه ۱۰ روز ایستایی هوا نتوانست تهران را به وضعیت اخطار برساند.


به گزارش روز جمعه روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران، پایتخت تا امروز جمعه (۲۴ آبان ماه) در حالی ۱۰ روز پی در پی سكون و ایستایی هوا را تجربه نمود كه بر اثر برنامه های كنترل آلایندگی خودرو ها در دو سال گذشته، در هیچ روزی آلودگی هوا به وضعیت اخطار و شرایط «ناسالم برای همه» نرسید.
این در شرایطی است كه اغلب شهرستان های استان تهران كه حجم تردد خودرو ها در آنها به مراتب كمتر از تهران است، وضعیتی نامناسب تر از كلانشهر تهران را تجربه كردند و از عصر دوشنبه (۲۰ آبان) وارد شرایط ناسالم شدند.
در چهار سال گذشته، تهران در فصل پاییز ۲ بار شرایط مشابهی را تجربه كرده است؛ یك مرتبه از ۱۹ تا ۲۹ آبان ۱۳۹۵ كه یازده روز متوالی شاهد شرایط پایدار جوی بودیم و بار دیگر از ۲۳ آذر تا اول دی ۱۳۹۶ كه ۱۰ روز متوالی شرایط سكون و ایستایی هوا وجود داشت.
در هر دو مورد، ۳ روز شاخص روزانه كیفیت هوای تهران از ۱۵۰ عبور كرد و از وضعیت «ناسالم برای گروه های حساس» وارد مرحله ناسالم برای همه گروه ها شد.
اما با وجود شرایط جوی مشابه در ۱۰ روز اخیر در تهران، در هیچ روزی حجم انباشت ذرات معلق به حدی نرسید كه شاخص روزانه از ۱۵۰ بالاتر برود و هوا «ناسالم برای همه» شود.
این واقعیت نشان داده است در دو سال گذشته، سیاست های ناظر به كنترل آلایندگی ناشی از خودرو ها و ترافیك به نسبت سهمی كه در آلودگی هوا دارد، كاملا اثرگذار و نتیجه بخش بوده است.
طی چند روز گذشته و با بروز پدیده وارونگی، هوای تهران برای گروه های حساس(سالمندان، بیماران قلبی، كودكان و زنان باردار) ناسالم شد و طبق تصمیم كمیته اضطرار آلودگی هوای تهران مدارس ابتدایی، مهدهای كودك و پیش دبستانی ها ۲۲ آبان تعطیل شد.
آلودگی هوا این فرصت را به برخی منتقدان داد تا در فضای رسانه ای به شهرداری تهران بتازند و اجرای طرح كنترل آلودگی هوا كه از آغاز تیر امسال جایگزین طرح زوج و فرد شده را عاملی برای آلودگی این روزهای هوای تهران معرفی كنند.
با این وجود مقایسه كیفیت هوا و سرعت باد در ۳ سال (از اول تا ۲۱ آبان) اخیر نشان داده است كه امسال با وجود كاهش وزش باد و ایستایی هوا میزان تولید آلاینده ها به نسبت ۲ سال قبل كاهش داشته است.1398/08/25
01:57:26
5.0 / 5
3674
تگهای خبر: تجربه , كیفیت
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
الف دانلود