تلگرام به کلوب میلیاردی ها پیوست

تلگرام به کلوب میلیاردی ها پیوست

به گزارش الف دانلود پیام رسان محبوب تلگرام به کلوب اپلیکیشنهایی پیوست که بیشتر از یک میلیارد بار در سرتاسر جهان دانلود شده اند.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، شرکت حسگر تاور به تک کرانچ اعلام نمود تلگرام که در اواخر سال ۲۰۱۳ راه اندازی گردید، روز جمعه از مرز یک میلیارد دانلود عبور کرد. مانند واتس اپ، بزرگترین بازار تلگرام هند است و ۲۲ درصد سهم از دانلودهای این اپلیکیشن دارد.

طبق اعلام حسگر تاور، بعد از هند، کشور روسیه با سهم ۱۰ درصد از دانلودها و اندونزی با هشت درصد در رتبه های دوم و سوم قرار دارند. نصب تلگرام در سال ۲۰۲۱ شتاب بیشتری گرفت و به حدود ۲۱۴.۷ میلیون نصب جدید در نیمه اول سال ۲۰۲۱ رسید که ۶۱ درصد در مقایسه با ۱۳۳ میلیون نصب در زمان مشابه سال ۲۰۲۰ رشد داشت.

شایان ذکر است که شمار نصب تلگرام با کاربران فعال این اپلیکیشن برابر نیست. تلگرام تا اوایل سال میلادی جاری حدود ۵۰۰ میلیون کاربر فعال در ماه داشته است اما افزایش دانلودهای تلگرام با عملکرد ضعیف واتساپ درباب سیاستهای حریم خصوصی مصادف داشت و موجب شد در ماههای اخیر سرویس پیامرسان تلگرام توجه بیشتری را به خود جلب نماید.

بر اساس گزارش تک کرانچ، شرکت تلگرام که در دوبی مستقر است، اوایل سال میلادی جاری بیش از یک میلیارد دلار سرمایه جذب کرد و پانزدهمین اپلیکیشنی در جهان است که بیش از یک میلیارد بار دانلود شده است. طبق اعلام حسگر تاور، اپلیکیشنهای دیگر در این لیست شامل واتس اپ، مسنجر، فیسبوک، اینستاگرام، اسنپ چت، اسپاتیفای و نت فلیکس هستند. (شرکتهای تحقیقاتی نصب بیشتر اپلیکیشنهای گوگل را که بصورت پیش نصب شده در دستگاههای اندرویدی وجود دارند، دنبال نمی کنند).
1400/06/09
21:23:43
0.0 / 5
769
تگهای خبر: اپل , تحقیقات , تلگرام , دانلود
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
الف دانلود