مرورگرتان را زودتر بروزرسانی کنید

مرورگرتان را زودتر بروزرسانی کنید

به گزارش الف دانلود صدمه پذیری هایی در مرورگر کروم شناسایی شده که کاربران را ملزم می کند مرورگر خویش را بروزرسانی کنند تا مانع آلوده شدن سیستم به بدافزار و از بین رفتن اطلاعاتشان شوند.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، اخیراً شرکت گوگل بروزرسانی هایی را به منظور وصله ۱۱ صدمه پذیری موجود در مرورگر کروم منتشر نموده است. دو مورد از این صدمه پذیری ها (CVE-2021-30632 و CVE-2021-30633) روزصفرم بوده و تحت بهره برداری فعال قرار دارند. این صدمه پذیری ها موتور متن باز جاوااسکریپت V8 مرورگر کروم را تحت تأثیر خود قرار می دهند. جزئیات فنی بیشتری از صدمه پذیری های مذکور منتشر نشده است.
صدمه پذیری روز صفر به این معناست که تا کنون هیچ راهکاری برای آن عرضه نشده و یا شما صفر روز فرصت پیدا کردن راهکار دارید. یکی از ملاک های پشتیبانی از بدافزارها، تعداد بالای روز صفری است که در آن پشتیبانی می شوند. اغلب صدمه پذیری های روز صفر توسط گروه های هکر تحت حمایت دولت ها یا گروه های تروریستی بزرگ کشف می شوند و مورد سوءاستفاده قرار می گیرند.
مرکز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای کامپیوتر ای) به کاربران سفارش می کند که هرچه زودتر مرورگر خویش را به نسخه 93.0.4577.82 بروزرسانی کنند. اعمال بروزرسانی ها از راه مسیر ' Settings > Help > 'About Google Chrome و سپس انتخاب گزینه بروزرسانی انجام می پذیرد.
به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، کم توجهی کاربران در بروزرسانی آنتی ویروس و مرورگر، سبب آلوده شدن سیستم ها به بدافزارها می شود که از بین رفتن اطلاعات ذخیره شده را به دنبال دارد. قربانیان فضای مجازی با بی توجهی از راه باز کردن پیوست ایمیل های اسپم یا لینک های درون آنها، باز کردن فایل های دانلود شده آلوده از سایت های نامعتبر یا کلیک روی لینک های مخرب، از راه توزیع تبلیغات آلوده، آلودگی از راه هک و نفوذ به سیستم ها؛ بخصوص سیستم هایی که صدمه پذیری آنها وصله نشده است، مورد سو استفاده قرار می گیرند.
گوگل کروم یکی از پرطرفدارترین مرورگرهای اینترنتی در جهان به حساب می آید که در سالهای اخیر گوی رقابت را از سایر رقبای قدرتمند خود نظیر موزیلا فایرفاکس و مایکروسافت اج ربوده است. ازاین رو همه کاربرانی که از مرورگر گوگل کروم برای وب گردی و جست وجوهای اینترنتی خود استفاده می نمایند، باید هرچه سریع تر مرورگر خویش را به جدید ترین نسخه آپدیت کنند تا گرفتار مشکلات و چالش های امنیتی موجود در آن نشوند و حریم خصوصی آنها هم توسط هکرها و مجرمان سایبری مورد هجوم و حمله قرار نگیرد.1400/06/28
20:44:50
0.0 / 5
934
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
الف دانلود