در پی كمك به حملات باج افزاری

یک صرافی رمزارز هدف تحریم آمریکا قرار گرفت

یک صرافی رمزارز هدف تحریم آمریکا قرار گرفت

به گزارش الف دانلود وزارت خزانه داری آمریکا صرافی ارز دیجیتالی SUEX را به علت تسهیل حملات باج افزاری تحریم کرد.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، صرافی SUEX ظاهرا به پولشویی پولهای به دست آمده از دستکم هشت نوع باج افزار کمک کرده و طبق اعلام وزارت خزانه داری آمریکا، بیشتر از ۴۰ درصد از مبادلات این صرافی در ارتباط با عوامل خلافکار بوده است.

این اقدام وزارت خزانه داری دسترسی SUEX به دارایی و سود آن که در قلمرو قضایی ایالات متحده قرار دارد را بلوکه می کند. بلوکه شدن اموال همینطور شامل نهادهایی می شود که این صرافی رمزارز در آنها یک سهام عمده دارد و انجام برخی مبادلات با آنها را برای بانک ها و اشخاص ممنوع می کند.

وزارت خزانه داری تصریح کرد بر این باور است که عمده فعالیت رمزارز مجاز است و برخی از صرافی ها قربانی عاملان باج افزاری می شوند. با این وجود SUEX برای منافع غیرقانونی خود به این حملات کمک کرده است. به عبارت دیگر این سازمان از آنچه اتفاق افتاده، کاملا آگاه است.

بر اساس گزارش انگجت، روزنامه وال استریت ژورنال به تازگی به یک استراتژی تحریمها بعد از دستور امنیت سایبری جو بایدن در واکنش به حملات باج افزاری برجسته اشاره کرده بود. دولت آمریکا به جای مختل کردن کل فضای رمزارز، صرافیها و تریدرهای رمزارز را که به تسهیل پرداخت باج کمک می کنند هدف می گیرد تا مانع انجام چنین پرداختهایی شود.

طبق گزارش ژورنال، یکی از تدابیری که وزارت خزانه داری آمریکا می خواهد اجرا کند، جریمه و مجازاتهای دیگر برای شرکتهایی است که با هکرها همکاری می کنند. همینطور وزارت خزانه داری می خواهد مقررات ضد پولشویی و فاینانس تروریسم را اجرایی کند تا استفاده از ارزهای دیجیتالی بعنوان یک روش پرداخت برای باج و سایر فعالیت های غیرقانونی را محدود کند.

منبع:

1400/07/02
12:19:13
0.0 / 5
646
تگهای خبر: دیجیتال , سازمان , سایبر , شركت
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
الف دانلود