امروز تولد بیست و سه سالگی گوگل است

امروز تولد بیست و سه سالگی گوگل است

گوگل امروز بیست و سومین سالروز تولد خویش را با یک تصویر متحرک که یک کیک تولد با شمعی است که جایگزین حرف ˮLˮ در کلمه ˮGOOGLEˮ شده جشن گرفته است.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، گوگل امروز دوشنبه، 27 سپتامبر بیست و سومین سالروز تولد خویش را جشن می گیرد و به همین مناسبت، لوگوی خویش را در صفحه اصلی موتور جستجوی خود با یک تصویر متحرک عوض کرده است.
این تصویر متحرک شامل یک کیک تولد است که روی آن عدد 23 نوشته شده و شمع آن جایگزین حرف "L" در کلمه "Google" شده است.


در حالیکه شرکت گوگل در سال 1997 آغاز به کار کرد، اما در 27 سپتامبر 1998 رسماً بعنوان یک شرکت توسط "سرگی برین" و "لری پیج" بنیان گذاری و تأسیس شد. گوگل امروزه پرکاربردترین موتور جستجو در سطح جهان است و مدیرعامل فعلی آن "سوندار پیچای" است که در تاریخ 24 اکتبر 2015 جانشین "لری پیج" شد.
در سال 1997 بود که "سرگی برین" فارغ التحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه استنفورد مأموریت یافت تا محوطه دانشگاه استنفورد را به "لری پیج" که به دنبال گذراندن تحصیلات تکمیلی خود در این دانشگاه بود، نشان دهد و این دو نفر این گونه با هم آشنا شدند. آنها سال بعد در اتاقی از منزل یک موتور جستجو ایجاد کردند و نخستین نمونه اولیه خویش را توسعه دادند که منجر به بنیان گذاری گوگل شد. این گونه بود که شرکت گوگل رسماً در سال 1988 متولد شد.
البته گوگل در اصل در تاریخ 4 سپتامبر 1998 تأسیس شد و در هفت سال اول هم سالروز تولد خویش را در همان تاریخ جشن می گرفت. با این وجود بعداً تصمیم گرفته شد که جشن تولد گوگل به تاریخ 27 سپتامبر منتقل شود، چون که مصادف است با اولین صفحاتی که این موتور جستجو نمایش داده است.
حالا روزانه میلیاردها جستجو در گوگل به بیشتر از 150 زبان در سرتاسر جهان انجام می شود. گوگل اعلام نموده که بیشتر از 20 مرکز داده در سرتاسر جهان دارد و مأموریت آنها در دسترس قرار دادن اطلاعات برای همه جهان به صورت یکسان است.
منبع:

1400/07/06
10:58:41
0.0 / 5
785
تگهای خبر: شركت , كاربر , گوگل
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
الف دانلود