تحقیقات آلمان از سانسور در گوشی شیائومی

تحقیقات آلمان از سانسور در گوشی شیائومی

الف دانلود: دیده بان امنیت سایبری فدرال آلمان درحال انجام یک بررسی فنی از تلفن همراه ساخت شرکت شیائومی چین است.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، سخنگوی وزارت کشور آلمان این خبر را بدون دادن جزئیات بیشتر درباره نوع بررسی که این سازمان انجام می دهد، به رویترز اعلام نمود.

سازمان امنیت سایبری دولتی لیتوانی هفته گذشته اعلام نمود تلفنهای شیائومی یک قابلیت داخلی برای شناسایی و سانسور واژه هایی نظیر "تبت را آزاد کنید"، "زنده باد استقلال تایوان" یا "جنبش دموکراسی" دارند. در گزارش مرکز امنیت سایبری ملی لیتوانی آمده بود تلفن شیائومی اطلاعات گوشی را بصورت رمزنگاری شده به سروری در سنگاپور ارسال می کند که خلاف مقررات دیتای اروپایی است. اما سخنگوی شیائومی اعلام نمود این شرکت به مقررات حفاظت از دیتای عمومی اتحادیه اروپا پایبند است.

شیائومی روز دوشنبه اعلام نمود از یک کارشناس خارج از این شرکت برای ارزیابی ادعاهای مطرح شده از طرف لیتوانی درباره وجود قابلیتهای سانسور در گوشی های ساخت این شرکت استفاده می نماید.

طبق اطلاعات شرکت استراتژی آنالیتیکس، شیائومی برای اولین بار در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ بزرگترین فروشنده تلفن هوشمند در اروپا شد و ۱۲.۷ میلیون دستگاه گوشی در این منطقه به بازار عرضه نمود.

شیائومی به همراه سایر رقیبان چینی بعد از اینکه شرکت هواوی هدف تحریمهای آمریکا قرار گرفت و فعالیت واحد تلفن هوشمند این شرکت فلج شد، سهم بازارشان را زیاد کردند.

بر اساس گزارش رویترز، بعد از درخواست آمریکا برای ممنوعیت استفاده از تجهیزات مخابراتی هواوی با اشاره به نگرانیهای امنیت ملی و احتمال جاسوسی چین با بهره گیری از تجهیزات این شرکت، آلمان نگرانیهای امنیتی درباره استفاده از فناوری شرکتهای چینی مانند هواوی در شبکه ۵G داشته است.

منبع:

1400/07/08
11:04:04
0.0 / 5
573
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
الف دانلود