عامل دسترسی به اطلاعات حساس کاربران شناسایی شد

عامل دسترسی به اطلاعات حساس کاربران شناسایی شد

گوگل صدمه پذیری های موجود در کروم را شناسایی کرده که مهاجم با بهره برداری از آنها می تواند کد دلخواه خود را اجرا کرده و کنترل کامل دستگاه را به دست آورد و به اطلاعات حساس قربانی دسترسی پیدا کند.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، شرکت گوگل بروزرسانی هایی را به منظور وصله صدمه پذیری های روزصفرم موجود در مرورگر کروم در سیستم عامل های ویندوز، Mac و لینوکس منتشر کرد؛ به کاربران سفارش می شود هرچه سریع تر مرورگر خود خویش را به نسخه 94.0.4606.71 بروزرسانی کنند.
صدمه پذیری روز صفر به این معناست که تا کنون هیچ راهکاری برای آن عرضه نشده و یا شما صفر روز فرصت پیدا کردن راهکار دارید. یکی از ملاک های پشتیبانی از بدافزارها، تعداد بالای روز صفری است که در آن پشتیبانی می شوند. اغلب صدمه پذیری های روز صفر توسط گروههای هکر تحت حمایت دولت ها یا گروههای تروریستی بزرگ کشف می شوند و مورد سوءاستفاده قرار می گیرند.
مرکز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای کامپیوتر ای) اعلام نموده است این صدمه پذیری ها با شناسه های CVE-2021-37975، CVE-2021-37976 و CVE-2021-37974 شناخته شده و مهاجم با بهره برداری از آنها می تواند کد دلخواه خویش را در سیستم های صدمه پذیر اجرا کرده و کنترل کامل دستگاه را به دست آورد؛ همینطور می تواند به اطلاعات حساس قربانی دسترسی پیدا کند.
صدمه پذیری های CVE-2021-37975 و CVE-2021-37976 تحت بهره برداری فعال قرار دارند. بروزرسانی مرورگر کروم از مسیر Help > About Google Chrome >> Version 94.0.4606.71 امکان پذیر است.
طبق اعلام وبسایت فوربس، این غول اینترنتی حداقل اطلاعات در ارتباط با این اشکال را منتشر نموده است تا به کاربران کروم فرصت دهد به روز شوند و از بازیگران مخرب در استفاده از این نقص جلوگیری نمایند. فراخوان بروزرسانی حدود یک هفته بعد از کشف بهره برداری های "روز صفر" در اوایل این ماه انجام می شود.
حملات هک مختلف در ماه های گذشته
کروم در ماه های اخیر گرفتار حملات هک گوناگونی شده است و مجبور است صدمه پذیری ها را بعد از حملات ماه سپتامبر و ژوئن برطرف کند. حالا از کاربران کروم که حدود ۲.۶۵ میلیارد نفر در سرتاسر جهان هستند، خواسته می شود تا مرورگر خویش را مجدداً به روز کنند تا اطمینان حاصل شود که در مقابل آخرین هک ها که دارای رتبه "بالا" هستند، صدمه پذیر نیستند. اگر نسخه خاصی از کروم یا نسخه های بالاتر از آنرا دارید، از شما محافظت می شود.
به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، کم توجهی کاربران در بروزرسانی آنتی ویروس و مرورگر، سبب آلوده شدن سیستم ها به بدافزارها می شود که از بین رفتن اطلاعات ذخیره شده را به دنبال دارد. قربانیان فضای مجازی با بی توجهی از راه باز کردن پیوست ایمیل های اسپم یا لینک های درون آنها، باز کردن فایل های دانلود شده آلوده از سایت های نامعتبر یا کلیک روی لینک های مخرب، از راه توزیع تبلیغات آلوده، آلودگی از راه هک و نفوذ به سیستم ها؛ بخصوص سیستم هایی که صدمه پذیری آنها وصله نشده است، مورد سو استفاده قرار می گیرند.
گوگل کروم یکی از پرطرفدارترین مرورگرهای اینترنتی در جهان به حساب می آید که در سالهای اخیر گوی رقابت را از سایر رقبای قدرتمند خود نظیر موزیلا فایرفاکس و مایکروسافت اج ربوده است. ازاین رو همه کاربرانی که از مرورگر گوگل کروم برای وب گردی و جست وجوهای اینترنتی خود استفاده می نمایند، باید هرچه سریع تر مرورگر خویش را به جدید ترین نسخه آپدیت کنند تا گرفتار مشکلات و چالش های امنیتی موجود در آن نشوند و حریم خصوصی آنها هم توسط هکرها و مجرمان سایبری مورد هجوم و حمله قرار نگیرد.
منبع:

1400/07/20
10:55:38
0.0 / 5
825
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
الف دانلود