رونمایی اولین خودروی برقی فاکسکان

رونمایی اولین خودروی برقی فاکسکان

شرکت فاکسکان تکنولوژی که شریک کلیدی اپل در تولید آیفون است، اولین مدل های خودروی برقی خویش را رونمایی نمود.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، مدل های شاسی بلند و سدان که روز دوشنبه معرفی گشتند، خودرو های مفهومی هستند که این تولیدکننده می خواهد بجای اینکه تحت برند خود بفروشد، برای مشتریان خودرویی بسازد. مدیران فاکسکان همچون یونگ لیو، رئیس هیات مدیره واحد "هون های پرسیژن اینداستری" این شرکت مدل های خودرو را در رویداد "روز فناوری" فاکسکان در تایپه رونمایی کردند.

فاکسکان بزرگترین مونتاژکننده آیفون است و از این نظر بعنوان شریک خودروساز احتمالی اپل در موقعیت مطلوبی قرار می گیرد چونکه این شرکت فناوری آمریکایی هم به دنبال توسعه حضورش در دنیای خودرو است. فاکسکان در امتداد ورود به عرصه خودروسازی، در سپتامبر برای خرید ۲۸۰ میلیون دلاری یک کارخانه خودرو در اوهایو از استارتاپ لورداستون موتورز کورپ توافق کرد.

رییس فاکسکان اظهار داشت: ما دیگر یک شرکت جدیدالورود نیستیم. این شرکت به تدریج زنجیره عرضه خودروی برقی ساخته و سخت افزار خودروی برقی خودرا معرفی کرده است.

لیلیان چن، رئیس هیات مدیره یولون موتور اظهار داشت: شرکت یولون موتور تایوان مشتری اولین خودروی برقی فاکسکان خواهد بود. فاکسکان همین طور اتوبوس برقی نمایش داد که مقرر است سال آینده به یک فراهم کننده حمل و نقل بومی تحویل داده شود.

کری لیو، تحلیلگر سیتی گروپ در یادداشتی نوشت: فاکسکان در بین شرکتهای فناوری است که خودرو های برقی را بعنوان یک منبع رشد فراتر از بخش مونتاژ محصولات الکترونیکی که حاشیه سود اندکی دارند، هدف گرفته اند. کارخانه اوهایو فرصت عالی برای فاکسکان فراهم نموده و این شرکت را صاحب ظرفیت مونتاژ، تجهیزات و استعداد می کند.

خودروی اپل جایزه نهایی برای هر تولیدکننده خودروی برقی خواهد بود. روابط قوی که فاکسکان با این شرکت فناوری آمریکایی دارد، در این قضیه به نفعش عمل خواهدنمود. سالها همکاری میان دو شرکت با افزوده شدن به محصولات اپل، توسعه پیدا کرده است و این شرکت حالا حدود ۵۰ درصد از فروش سالانه فاکسکان شمرده می شود.

با این حال تا چند سال دیگر از خودروی ساخت اپل خبری نخواهد بود چونکه این شرکت چندین ضربه متحمل شده که یکی از آنها خروج مدیر پروژه خودرو و پیوستن وی به شرکت فورد موتور بوده است. بااینکه مدتهاست همه منتظر محصولات اپل در بخش خودرو هستند اما این شرکت حدودا چیزی در این زمینه اعلام نکرده است.

فاکسکان بعد از معرفی پلت فرم خودروی برقی خود در سال گذشته، هنوز فروش هیچ خودرویی را آغاز نکرده است. بگفته یک منبع آگاه، این شرکت می خواهد تولید انبوه پیکاپ برقی لورداستون در اوهایو را در آوریل آغاز کند.

در مقام مقایسه، خودروسازانی مانند تسلا، فولکس واگن و هیوندای خودرو های برقی ساخته و میلیاردها دلار برای ساخت و ظرفیت تولید محصولاتشان هزینه می کنند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، با این وجود فاکسکان پیشرفتهایی داشته است. این شرکت یک توافق تولید با شرکت فیسکر و یک قرارداد همکاری با شرکت دولتی PTT تایلند داشته است. همین طور با شرکتهای استلانتیس و ژیجیانگ جیلی هولدینگ قراردادهایی منعقد کرده است.

منبع:

1400/07/26
23:18:10
0.0 / 5
906
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
الف دانلود