موسس علی بابا از چین خارج شد

موسس علی بابا از چین خارج شد

به گزارش الف دانلود جک ما، هم موسس علی بابا گروپ هولدینگ برای اولین بار از زمانی که دولت چین به سرکوبی و شکستن انحصار امپراتوری فناوری وی پرداخت، به اروپا سفر کرد.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، ساوت چاینا مورنینگ پست که متعلق به گروه علی باباست، گزارش کرد که این میلیاردر ۵۷ ساله بعد از یک توقف کوتاه در هنگ کنگ، به اسپانیا رفت. جک ما برای سلسله دیدارهای کاری همچون یک تور صنعت کشاورزی و فناوری محیط زیستی در اسپانیا به سر می برد. با این وجود سخنگوی علی بابا حاضر نشد درباره مکان حضور جک ما اظهارنظر کند.

دولت چین از یک سال پیش اصلاحات گسترده ای را در بخش خصوصی کلید زد و مانع عرضه اولیه عمومی سهام شرکت آنت گروپ شد که زیرمجموعه علی بابا بوده و توسط جک ما تاسیس شده است. همینطور تحقیقات ضد انحصارطلبی ضد علی بابا به افترا سوءاستفاده از قدرت بازار به جریان افتاد. جک ما که معمولاً شخصیت برجسته ای است، به یک باره برای ماه ها از دید همه ناپدید شد. غیبت وی گمانه زنی های زیادی را درباره سرنوشتش برانگیخت بخصوص که چهره های برجسته گوناگونی بعد از اختلاف با مقامات چین ناپدید شده بودند.

کارزار حزب کمونیست چین اهداف دیگری را شامل غول تحویل میتوآن و شرکتهای آموزشی خصوصی را هدف گرفت. علی بابا ۲.۸ میلیارد دلار جریمه ضد انحصارطلبی پرداخت کرد و قول داد شیوه هایش را اصلاح نماید.

بر اساس گزارش رویترز، با انتظار سرمایه گذاران برای به انتها رسیدن موج سرکوبی و برخورد دولت با انحصارطلبی شرکتها، ارزش سهام علی بابا و به صورت کلی سهام فناوری چین صعود کرده است.

منبع:

1400/07/29
22:25:01
0.0 / 5
790
تگهای خبر: تحقیقات , شركت , فناوری
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
الف دانلود