بررسی تنظیم لایحه ممنوعیت ایجاد دفاتر موازی دفاتر پیشخوان دولت

بررسی تنظیم لایحه ممنوعیت ایجاد دفاتر موازی دفاتر پیشخوان دولت

به گزارش الف دانلود سازمان اداری و استخدامی كشور پیشنهاد تنظیم لایحه قانونی ممنوعیت ایجاد دفاتر موازی دفاتر پیشخوان دولت و بخش عمومی و تبدیل دفاتر موجود به دفاتر پیشخوان دولت را عرضه كرده است.


به گزارش الف دانلود به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیردولتی با هدف كاهش برخی تصدی های دولت، افزایش بهره وری خدمات دستگاه های اجرایی كشور، سهولت دسترسی شهروندان به خدمات و صرفه جویی در زمان و هزینه آنان بوجود آمده و این دفاتر به باعث قوانین و مقررات یك كانالهای ارتباطی عرضه خدمات قابل برونسپاری دستگاه های دولتی می باشند.
هیئت وزیران طی تصویب نامه ای در سال ۱۳۹۷ بر عرضه خدمات قابل برون سپاری دستگاه های اجرایی از راه دفاتر پیشخوان دولت تاكید و در سال ۱۳۹۶ ایجاد هر گونه دفاتر مشابه برای عرضه خدمات دستگاه ها را ممنوع اعلام نموده است.
با وجود این هنوز بعضی از دستگاه ها اقدام به ایجاد دفاتر موازی نظیر كارگزاری های تامین اجتماعی، دفاتر خدمات الكترونیك شهر، دفاتر خدمات الكترونیك قضایی، دفاتر پلیس +۱۰، دفاتر سلامت شهر و دفاتر ساتا تامین اجتماعی نیروهای مسلح می نمایند.
تشكیل بی رویه دفاتر مشابه و عدم برخورد مناسب توسط مراجع مربوطه، سبب گسترش روز افزون این گونه دفاتر در سایر دستگاهها و كاهش توازن اقتصادی و كیفیت عرضه خدمات در دفاتر مذكور شده و از دیگر سو منجر به سردرگمی بیشتر شهروندان در دریافت خدمات می گردد.
به همین جهت، پیشنهاد تنظیم لایحه قانونی ممنوعیت ایجاد دفاتر موازی دفاتر پیشخوان دولت و بخش عمومی و تبدیل دفاتر موجود به دفاتر پیشخوان دولت در حال بررسی در كمیسیون امور اجتماعی و دولت الكترونیك هیئت دولت می باشد.
منبع:

1398/09/14
13:18:28
5.0 / 5
3509
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
الف دانلود