سرمایه گذاری مایکروسافت برای تربیت 250 هزار نیروی امنیت سایبری

سرمایه گذاری مایکروسافت برای تربیت 250 هزار نیروی امنیت سایبری

الف دانلود: مایکروسافت یک برنامه ملی را با همکاری کالج ها برای مساعدت با پر کردن 250 هزار شغل امنیت سایبری تا سال 2025 را شروع می کند.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، مایکروسافت در یک وبلاگ اعلام نمود این غول نرم افزاری ده ها میلیون دلار در این ابتکار به مدت چند سال آینده سرمایه گذاری می نماید. برخی از افراد آموزش دیده در مایکروسافت کار خواهند کرد اما بیشتر آنها می توانند نزد ده ها هزار کارفرمای دیگر در سراسر آمریکا کار پیدا کنند.

برد اسمیت، رئیس مایکروسافت در معرفی این برنامه به مطبوعات اظهار داشت: ما نمی توانیم از کشور حفاظت نماییم مگر اینکه مشاغل امنیت سایبری خالی را پر نماییم. از نظر وی، ۱۰۴۴ کالج محلی آمریکا چاره ای برای این مساله هستند.

مایکروسافت با کمبود نیروی کار در عرصه امنیت سایبری روبرو شده است. هکرهای روسی سال قبل آپدیت نرم افزار شرکت سولار ویندز را آلوده کردند. مایکروسافت که مشتری سولار ویندز بود، موارد معدودی از بدافزار را در کامپیوتر های خود شناسایی کرد و همچنان که کوشش کرد به مشتریانش برای حفاظت از خودشان کمک نماید، متوجه شد کمبود کارکنان امنیت سایبری تعلیم دیده واکنش مشتریان این شرکت به وضعیت مذکور را آهسته کرده است.

در حال حاضر از هر سه شغل امنیت سایبری در آمریکا، یک پست خالی مانده است و از هر ۲۰ شغل موجود در این کشور، بیش از یک شغل مستلزم مهارت های امنیت سایبری است که به حدود ۴۶۰ هزار شغل با میانگین حقوق ۱۰۵ هزار و ۸۰۰ دلار بالغ می شود.

بسیاری از این مشاغل به مدرک کالج چهار ساله نیاز ندارند. بنا بر این مایکروسافت یک برنامه آموزشی امنیت سایبری رایگان برای موسسات آموزش عالی تر فراهم خواهدنمود و مستقیما با ۱۵۰ کالج محلی در سراسر آمریکا همکاری می کند و یک برنامه بورس تحصیلی برای ۲۵ هزار دانشجو فراهم خواهدنمود. اسمیت اظهار داشت: کالج های محلی یک دارایی فوق العاده هستند و هم اکنون ۱۱.۸ میلیون دانشجو را در سراسر این کشور ثبت نام کرده اند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، رئیس مایکروسافت اظهار داشت: سرمایه گذاری در کالج های محلی به تنوع کارکنان امنیت سایبر ی کمک خواهدنمود. هم اکنون این صنعت ۸۰ درصد از مردان و ۸۵ درصد از سفید پوستان تشکیل شده است. دانشجویان کالج ۴۰ درصد سیاه پوست، آمریکایی آفریقایی تبار یا اسپانیولی و ۵۷ درصد دانشجویان زن هستند.

منبع:

1400/08/07
14:35:34
0.0 / 5
790
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
الف دانلود