اخطار پلیس نسبت به ذخیره اطلاعات کاربران در گوگل درایو

اخطار پلیس نسبت به ذخیره اطلاعات کاربران در گوگل درایو

به گزارش الف دانلود رئیس مرکز تشخیص و جلوگیری از جرائم سایبری پلیس فتای ناجا نسبت به احتمال سواستفاده از اطلاعات ذخیره شده در بستر گوگل درایو اخطار داد.


سرهنگ علی محمد رجبی در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به امکان ذخیره برخی اطلاعات نظیر فیلم، عکس، متن و... در فضای حافظه گوگل اظهار داشت: ذخیره اطلاعات حساس مانند فیلمها و تصاویر شخصی و همینطور اسناد بر روی گوگل درایو امکان دسترسی مجرمان را فراهم می آورد.
وی افزود: خیلی از کاربران برای دسترسی ساده به اطلاعات حساس خود، این اطلاعات را در گوگل درایو بارگزاری می کنند و همین مبحث هم امکان دارد سبب شود تا افراد سودجو مبادرت به سواستفاده از آن کنند.
رجبی با اشاره به اینکه انتخاب رمز عبور ضعیف امکان ورود سودجویان به گوگل درایو را زیاد می کند، اظهار داشت: کاربران حتما باید تنظیمات گوگل خویش را بررسی نمایند چون که امکان دارد گاهی ناخواسته و بر مبنای تنظیمات پیش فرض اطلاعات و تصاویر بر روی گوگل درایو ذخیره شود.
وی ادامه داد: افراد سودجو بعد از دسترسی مجرمان به این اطلاعات، مبادرت به اخاذی با سوءاستفاده از فرد قربانی خواهند کرد ازاین رو اخطار پلیس این است که کاربران حتما رمز عبوری قوی برای حساب گوگل خود برگزیده، تایید دومرحله ای را فعال کنند و از بازگذاشتن حساب خود زوی سیستم های مختلف پرهیز کنند.1400/08/11
09:12:03
0.0 / 5
767
تگهای خبر: سایبر , سیستم , كاربر , گوگل
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
الف دانلود