کلاهبرداری 3 و نیم میلیون دلاری با رمز ارز سریال بازی مرکب

کلاهبرداری 3 و نیم میلیون دلاری با رمز ارز سریال بازی مرکب

رمز ارز الهام گرفته از سریال کره ای بازی مرکب که ارزش هر واحد آن به ۲۸۰۰ دلار رسیده بود، با تعطیلی وبسایت مرتبط به یک کلاهبرداری بی سابقه ختم شد.به گزارش الف دانلود به نقل از انگجت، این رمز ارز $SQUID نام داشت و به صورت رسمی از جانب شبکه نتفلیکس پخش کننده سریال تلویزیونی بازی مرکب تحریم نشده بود. این رمز ارز در ماه اکتبر ارائه شد و ارزش آن در عرض چند روز ۳۱۰ هزار درصد رشد کرد.
علاقمندان این رمز ارز را با هدف اجرای بازی کامپیوتری جدیدی خریداری می کردند که قرار بود بر اساس سریال بازی مرکب ساخته و ارائه شود. مضمون این بازی اجرای بازی های مرگبار توسط افرادی بود که غرق در بدهی بودند.
تبادل این رمز ارز در جریان بود تا در بامداد روز دوشنبه ناگهان ارزش آن به صفر دلار سقوط کرد و وبسایت آن ناپدید شد. همینطور حساب توئیتر این رمز ارز هم بلوکه شد. در ادامه مشخص شد خالقان آن همه درآمد خویش را به پول واقعی مبدل کرده و ناپدید شده اند. این کلاهبرداران از این طریق ۳.۳۸ میلیون دلار به جیب زده اند.
نشانه های گوناگونی وجود داشت که نشان می داد این ارز دیجیتال از همان ابتدا کلاهبرداری بوده است. همچون این نشانه ها میتوان به اشتباهات دستوری و املایی در وبسایت آن اشاره نمود. علاوه بر این مردم می توانستند این رمز ارز را بخرند اما اجازه فروش آنها را نداشتند.


منبع:

1400/08/12
23:09:12
0.0 / 5
656
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
الف دانلود