ژاپن به دنبال اعطای مشوق های مالی افزایش تولید تراشه

ژاپن به دنبال اعطای مشوق های مالی افزایش تولید تراشه

الف دانلود: دولت ژاپن می خواهد برنامه ای را برای اعطای مشوق های مالی به کارخانه های تولید تراشه اجرا نماید تا آنها کارخانه های جدیدی را بدین منظور تأسیس کنند.به گزارش الف دانلود به نقل از رویترز، این مشوق ها به شرکت هایی مانند تی اس ام سی تایوان نیز ارائه می شود، برای اینکه این شرکت نیز از برنامه ریزی خود برای ساخت یک کارخانه جدید تولید تراشه در خاک ژاپن آگاهی داده است.
انتظار می رود یک لایحه بودجه تکمیلی از طرف پارلمان ژاپن تقدیم شود تا صدها میلیارد ین بودجه برای نهادی به نام ندو در نظر گرفته شود. این نهاد دولتی وظیفه پشتیبانی از تحقیق و توسعه در زمینه انرژی و فناوری های صنعتی را برعهده دارد.
شرکت های تولیدکننده سخت افزار مشروط به افزایش تولید تراشه در زمان کمبود عرضه، واجد شرایط دریافت یارانه و کمک مالی از ندو خواهند بود.
فومیو کیشیدا نخست وزیر ژاپن متعهد شده که امنیت اقتصادی را در اولویت سیاست های خود قرار دهد و همچون افزایش تولید داخلی نیمه هادی ها را بطور جدی دنبال کند. منابع باخبر می گویند دولت ژاپن احتمالاً یک تریلیون ین معادل ۸.۸۲ میلیارد دلار برای ساخت کارخانه تراشه تی اس ام سی در کوماموتو، واقع در جنوب ژاپن یارانه پرداخت خواهدنمود.
کارخانه مورد اشاره انواع نیمه هادی مورد استفاده در خودرو ها، سنسورهای دوربین های عکاسی و محصولات الکترونیک دولت را تولید خواهدنمود و انتظار می رود تا سال ۲۰۲۴ راه اندازی شود.


منبع:

1400/08/17
21:18:26
0.0 / 5
697
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
الف دانلود