سهم 3G و 4G از مصرف اینترنت به ۸۹ درصد رسید

سهم 3G و 4G از مصرف اینترنت به ۸۹ درصد رسید

به گزارش الف دانلود استفاده کاربران از 3G و 4G در مقایسه با اینترنت ثابت از آن حکایت می کند که سهم استفاده از نسل سه و چهار اینترنت همراه به ۸۹.۴۵ درصد رسیده است.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، انواع سرویسهای موجود اینترنت در ایران، به علت داشتن خصوصیت های متمایز از هم، برای کاربران با شرایط مکانی و موقعیتی متفاوت عرضه می شود. یکی از انواع اینترنت پرسرعت، اینترنت ثابت شامل ADSL، VDSL و FTTx است که به یک مکان مشخص محدود هستند، سرویسهای ثابت بی سیم ازجمله TD-LTE و اینترنت نقطه به نقطه بی سیم هم از دیگر اینترنت پرسرعت است، با این تفاوت که در همان حوزه مکانی قابلیت اتصال بی سیم را دارند.
در کنار سرویسهای اینترنت ثابت، اینترنت همراه می باشد که در سالهای گذشته در مقایسه با اینترنت ثابت، رشد بیش تری داشته و در مواردی حتی سرعت بیش تری عرضه می دهد. این سرویس ها، قابلیت استفاده در تمامی نقاط زیر پوشش اپراتور خویش را دارند، اما به دلایلی هم چون دوری از شبکه پوشش شهری اپراتور خود ثبات قطعی سرعت و کیفیت سرویس وجود ندارد.
خدمات سرویسهای همراه روی گوشیهای تلفن همراه یا سایر تجهیزات سیمکارت خور مانند تبلت ها قابل دریافت است و خدماتی از قبیل اینترنت نسل دو، نسل سه و چهار عرضه می دهد. با گذشت زمان، اینترنت نسل های سه و چهار اینترنتی در مقایسه با دیگر انواع اینترنت، رشد بیش تری دارند. برپایه آمار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تا آخر سه ماهه دوم سال ۱۴۰۰، استفاده نسل های سه و چهار اینترنتی، با ۹۰ میلیون و ۳۵۴ هزار و ۴ مشترک، به ۸۹.۴۵ درصد رسیده است.


بعد از آن اینترنت پهن باند DSL است که با هشت میلیون و ۴۸۳ هزار و ۷۳۲ مشترک، ۸.۴۰ درصد را شامل می شود. اینترنت TD-LTE با یک میلیون و ۵۹۹ هزار و ۳۴۴ مشترک، ۱.۵۸ درصد را تشکیل می دهد و وای فای با ۳۹۳ هزار و ۱۵۴ مشترک، سهم ۰.۳۹ درصدی در آمار سه ماهه اول سال ۱۴۰۰ دارد.1400/08/22
22:11:41
0.0 / 5
548
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
الف دانلود