تحقیقات انگلیس از خرید ای آر ام توسط ان ویدیا

تحقیقات انگلیس از خرید ای آر ام توسط ان ویدیا

الف دانلود: دولت انگلیس می خواهد تحقیقات عمیقی در مورد برنامه ریزی ان ویدیا برای پرداخت 30 میلیارد پوند بمنظور خرید شرکت ای آر ام انجام دهد.به گزارش الف دانلود به نقل از رویترز، ای آر ام از بالاترین شرکت های سازنده تراشه در انگلیس است و مقامات این کشور بیم دارند نهایی شدن خرید مورد اشاره به انحصارطلبی ان ویدیا منجر شده و امنیت ملی این کشور را به خطر بیندازد.
به گفته نادین دوریس وزیر فرهنگ و دیجیتال مقرر است در مورد خرید این شرکت تولید انواع نیمه هادی که در کمبریج واقع است، تحقیقات مفصلی صورت گیرد. ان ویدیا یکی از بزرگترین شرکت های سازنده انواع سخت افزار و تراشه است و برخی مقامات آمریکایی نیز بیم دارند خرید ای آر ام توسط آن به انحصارطلبی بی سابقه آن در خود ایالات متحده منجر شود.
قرار است وزیر فرهنگ و دیجیتال انگلیس برای شروع این تحقیقات به سازمان دیده بان رقابت این کشور دستورات لازم را بدهد. مقامات انگلیسی قبلاً نیز هشدار داده بودند که این خرید رقابت را در بازارهای جهانی آی تی و به ویژه در زمینه هایی همچون مراکز داده، اینترنت اشیا، اتوماسیون و بازی های ویدئویی برای دیگر شرکتها دشوار کرده و موجب می شود دسترسی شرکت های دیگر به فناوری های کلیدی دشوار شود، برای اینکه ان ویدیا می تواند با انحصارطلبی بخش زیادی از این بازار را از آن خود کند.


منبع:

1400/08/23
22:54:56
0.0 / 5
595
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
الف دانلود