هکرهای پاکستانی سراغ کاربران افغان رفتند

هکرهای پاکستانی سراغ کاربران افغان رفتند

هکرهایی از پاکستان در زمان تصرف افغانستان به دست طالبان، از فیسبوک برای هدف گرفتن افرادی که در افغانستان با دولت قبلی ارتباط داشتند، استفاده کردند.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، فیسبوک اعلام نمود این گروه که در صنعت امنیتی بعنوان "ساید کاپی" شناخته می شود، لینکهای وب سایتهایی را به اشتراک می گذاشت که بدافزارهایی میزبانی می کردند که می توانستند از دستگاههای کاربران جاسوسی کنند. افرادی که هدف این هکرها قرار گرفتند، اعضای دولت، ارتش و مقامات اجرائی در کابل بودند.

فیس بوک اعلام نمود "ساید کاپی" را در اوت از پلت فرم خود حذف کرده است.

این شرکت رسانه اجتماعی که بتازگی نام خودرا به "متا" تغییر داده است، اعلام نمود این گروه شخصیتهای ساختگی از زنان جوان را برای فریفتن و جلب اعتماد قربانیان خود برای کلیک روی لینکهای فیشینگ یا دانلود اپلیکیشنهای چت آلوده به وجود آورده بود. همین طور وب سایتهای معتبر را آلوده کرده بود تا بتواند افراد را برای دادن اطلاعات حساب کاربری فیسبوک خود فریب دهد.

مایک دویلیانسکی، مدیر تحقیقات جاسوسی سایبری فیسبوک در این زمینه اظهار داشت: گمانه زنی درباره هدف نهایی عوامل تهدید برای ما همیشه دشوار بوده است. ما دقیقا نمی دانیم چه کسی این اقدامات را انجام داده یا نتیجه نهایی آنها چه بوده است.

پلتفرمهای آنلاین بزرگ و فراهم کنندگان خدمات ایمیل شامل فیسبوک، توییتر، گوگل و لینکدین مایکروسافت اعلام نموده اند در زمان تصرف افغانستان از طرف طالبان در تابستان، اقداماتی را برای قفل کردن حسابهای کاربران افغان و پشتیبانی از آنها انجام دادند.

بر اساس گزارش رویترز، فیسبوک اعلام نمود به سبب نگرانی از امنیت کارمندانش در این کشور و نیاز به انجام تحقیقات بیشتر از این شبکه، قبل از این عملیات هک مذکور را که در فاصله آوریل تا اوت اوج گرفته بود، افشا نکرده بود. این شرکت اطلاعات را هنگامی که به پاکسازی این فعالیت اقدام نمود، با وزارت خارجه آمریکا در بین گذاشت.
1400/08/26
23:14:59
0.0 / 5
669
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
الف دانلود