تصاویر گوگل مپس 98 درصد از جمعیت زمین را پوشش می دهد

تصاویر گوگل مپس 98 درصد از جمعیت زمین را پوشش می دهد

الف دانلود: گوگل طی پروژه جدیدی موفق شده از مناطقی كه حدود 98 درصد جمعیت زمین در آنجا ساكن هستند، تصویربرداری كند.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از سی نت، گوگل اهتمام دارد تا با استفاده از تصاویر، محصولات حوزه نقشه برداری خودرا به صورت آموزنده تر و همه جانبه تری عرضه نماید و این امكان را برای كاربران خود فراهم آورد تا نگاه عمیق تری به روند تهیه نقشه داشته باشند.
این غول فناوری اعلام نمود كه بیشتر از ۱۰ میلیون مایل نقشه را طی پروژه "استریت ویو" (Street View) تهیه كرده است كه می توان گفت حدودا معادل ۴۰۰ بار گردش به دور زمین است.
همچنین گوگل اعلام نمود كه سرویس "گوگل ارث" (Google Earth)، به میزان ۳۶ میلیون مایل مربع تصویر ماهواره ای با كیفیت HD فراهم نموده است كه كاربران می توانند آنها را بعد از جستجو مشاهده كنند. این تصاویر، مناطقی را پوشش می دهند كه ۹۸ درصد از همه جمعیت زمین در آنجا زندگی می كنند.
این اولین باری است كه گوگل، آماری در ارتباط با دامنه پوشش سرویس Maps خود ارائه می دهد كه هم اكنون یكی از مشهورترین محصولات گوگل است.
این غول فناوری علاوه بر این موارد، درباره روش هایی كه جهت ثبت تصاویر بیشتر برای نقشه به كار می روند، صحبت كرده است. خودرو های پروژه استریت ویو كه به دوربین هایی مجهز هستند، می توانند هنگام رانندگی، تصاویری را از زوایای گوناگون ثبت كنند. گوگل برای نقشه برداری از مناطقی مانند نواحی حفاظت شده طبیعی یا نواحی دورافتاده بدون جاده كه امكان حركت خودرو در آنها وجود ندارد، افرادی را با كوله پشتی های موسوم به "استریت ویو تركر" (Street View Trekker) اعزام می كند.
علاوه بر این موارد، گوگل توضیح داد كه برای اتصال چند تصویر به یكدیگر، از روشی موسوم به "تصویرسنجی" یا "فتوگرامتری" (photogrammetry) استفاده می نماید. این شركت، همین روش را برای پروژه های حوزه واقعیت مجازی مانند تور مجازی بازدید از كاخ ورسای با كمك هدست های "اچ تی سی وایو" (HTC Vive) و "اوكلوس ریفت" (Oculus Rift) به كار می گیرد.
منبع:

1398/09/24
22:47:31
5.0 / 5
3732
تگهای خبر: سرویس , شركت , فناوری , كاربر
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
الف دانلود