کوچ ماینرها از قزاقستان به مقاصد محبوب

کوچ ماینرها از قزاقستان به مقاصد محبوب

الف دانلود: استخراج کنندگان رمزارز که در قزاقستان فعالیت می نمایند در پی اعمال محدودیتها از طرف دولت این کشور، به دنبال توسعه فعالیتشان به آمریکا و روسیه هستند.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، دنیس روزینوویچ، هم موسس گروه استخراج رمزارز CMG و گروه ماوریک اظهار نمود: کل بازار در قزاقستان از نظر ظرفیت موجود خالی شده است و وی به دنبال گسترش فعالیتهایش به روسیه است.

سرازیر شدن استخراج کنندگان رمزارز به قزاقستان از زمان شروع مقابله چین با فعالیت ماینرها، ظرفیت انرژی مازاد این کشور را بلعیده و دولت قزاقستان با کمبود شدید برق دست و پنجه نرم می کند.

دولت قزاقستان محدودیت مجموعا ۱۰۰ مگاوات برای توسعه ظرفیت استخراج رمزارز را در اکتبر پیشنهاد کرد و برای رشد استخراج رمزارز در این کشور سقفی تعیین کرد.

یک ماینر قزاقستانی اعلام نمود شرکتش درحال برنامه ریزی برای سفر به آمریکا در سال آینده و بررسی توسعه مزارع جدید رمزارز در این کشور است.

شرکت BitFuFu در برخورد با سهمیه بندی برق، دستگاههای خودرا در قزاقستان خاموش و آنها را در این کشور رها کرده و دستگاههای جدیدی در آمریکا بر پا کرده است.

به گفته روزینوویچ، ظرفیت مازاد روسیه و منابع انرژی متنوع این کشور فرصت عالی برای ماینرها هستند. البته ریسک ژئوپلیتیکی در رابطه با انجام کسب وکار در روسیه وجود دارد اما ماینرهایی که روال صحیح را طی کرده و بصورت قانونی فعالیتشان را شروع کنند، بعید است با برخورد غیرمنصفانه دولت این کشور روبرو شوند.

اپراتور شبکه نیروی ملی قزاقستان سهمیه بندی برق برای ماینرها را در سپتامبر شروع کرد. این شرکت برق ماینرها را در ساعات اوج تقاضا قطع می کرد تا شهرها برق کافی داشته باشند. بعد از اعتراض صنعت استخراج رمزارز، وزارت نیروی قزاقستان در نوامبر اعلام نمود دولت برق ماینرهای مجاز را قطع نخواهد کرد. اما دولت قزاقستان به سرعت خلف وعده کرد. منابع این صنعت برآورد می کنند بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ مگاوات از فعالیت مجاز استخراج رمزارز قطع شده که شامل قسمتی از فعالیت استخراج شناخته شده در قزاقستان بوده است.

بر اساس گزارش کوین دِسک، با وجود محدودیتهای رگولاتوری همه ماینرهای قزاقستان از امید دست نکشیده اند. برخی از آنها تصور می کنند اگر نیروگاههای از کار افتاده باردیگر فعال شوند، سیاست سهمیه بندی برق بهبود خواهد یافت. سایرین امیدوارند اگر ظرفیت انرژی تجدیدپذیر خودرا توسعه دهند، باردیگر بتوانند رشدشان را ازسربگیرند.

منبع:

1400/09/21
14:16:10
0.0 / 5
612
تگهای خبر: دستگاه , شركت
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
الف دانلود