ساخت سیستم عامل دستگاه واقعیت افزوده در گوگل

ساخت سیستم عامل دستگاه واقعیت افزوده در گوگل

الف دانلود: گوگل یک تیم ˮسیستم عامل واقعیت افزودهˮ استخدام می کند که به ساخت نرم افزار برای دستگاه واقعیت افزوده نوآورانه متمرکز خواهند بود.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، این تیم توسط مارک لوکوفسکی هدایت خواهد شد که هفته جاری به گوگل پیوست. لوکوفسکی قبل از این در شرکت مِتا برای طراحی جایگزینی برای اندروید جهت استفاده در دستگاههای شرکت کار می کرد و یکی از طراحان سیستم عامل ویندوز ان تی بود.

طبق اطلاعیه های استخدام گوگل که توسط وب سایت ۹to۵Google مشاهده شد، تیم "سیستم عامل واقعیت افزوده" نرم افزاری طراحی می کند که سخت افزار در محصولات واقعیت افزوده گوگل را کنترل و مدیریت کند. این پروژه فراتر از اولین حرکت گوگل برای طراحی نرم افزار واقعیت افزوده بشمار می رود و بعد از کار این شرکت روی ARCore برای اندروید و تانگو دنبال می شود. عینک گوگل که برای بازار تجاری ساخته شد، هم اکنون برمبنای اندروید تولید شده است.

در آگهی استخدام برای مهندس نرم افزار ارشد در این تیم آمده است: ما به قابل دسترس ساختن رایانش غوطه ور (ایمرسیو) برای خیلی از مردم بوسیله دستگاههای موبایل متمرکز هستیم. آگهی های دیگر برای طراحان مربوط به دوربین و قطعات تجهیزات و طراحی سیستم عامل لحظه ای (RTOS) است.

اکثر این استخدامها در آمریکا و بعضی هم در واترلوی کانادا انجام می گیرند که محل استقرار شرکت واقعیت افزوده "نورث" است که سازنده عینک هوشمند فوکالز است و سال قبل توسط گوگل خریداری شد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری ورج، این فاصله زمانی از خرید شرکت نورث تا آگهی استخدام جدید نشان میدهد که گوگل برای ساخت و عرضه سخت افزارهای واقعیت افزوده، کاملا جدی است. تجدید علاقه گوگل به این حوزه با شایعاتی درباره عرضه هدست واقعیت ترکیبی اپل تا سال آینده، همزمان شده است.

منبع:

1400/09/25
23:59:18
0.0 / 5
770
تگهای خبر: اپل , دستگاه , سایت , سخت افزار
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
الف دانلود