اخطار نارنجی هواشناسی به دنبال تشدید فعالیت سامانه بارشی در پایتخت

اخطار نارنجی هواشناسی به دنبال تشدید فعالیت سامانه بارشی در پایتخت

اداره کل هواشناسی استان تهران به دنبال تشدید فعالیت سامانه بارشی از فردا، هشداری در سطح نارنجی صادر کرد.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور اخطار هواشناسی سطح نارنجی از تشدید فعالیت سامانه بارشی از صبح شنبه (۲۷ آذرماه) تا یکشنبه (۲۸ آذرماه) اطلاع داد.

مخاطراتی همچون بارش متوسط و گاهی شدید باران و برف، گاهی همراه با مه و در مناطق مرتفع تر با احتمال کولاک برف در بخش های شمالی استان تهران (بویژه ارتفاعات) قابل انتظار است.

اثرات این مخاطره شامل لغزندگی معابر و جاده ها، آبگرفتگی بعضی معابر، سیلابی شدن مسیل ها، بالا آمدن سطح آب رودخانه ها، مه و کولاک برف در ارتفاعات، محدودیت تردد در جاده ها و گردنه های کوهستانی و احتمال انسداد موقت بعضی راه ها می شود.

سفارش اداره کل هواشناسی استان تهران احتیاط در تردد درون شهری و پرهیز از مسافرت های بین شهری بخصوص در مسیرهای کوهستانی، همراه داشتن زنجیر چرخ و امکانات ایمنی در گذر از بخش های کوهستانی، عدم توقف و اتراق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، پرهیز از کوهنوردی و پرواز گلایدر و هواپیماهای سبک و آمادگی دستگاههای اجرایی برای جلوگیری از خسارات احتمالی است.

بنابراین گزارش، در اخطار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیشبینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. اخطار نارنجی برای آماده باش دستگاههای مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.

منبع:

1400/09/26
23:49:31
0.0 / 5
644
تگهای خبر: دستگاه , سازمان
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
الف دانلود