اعتبار 150 میلیون دلاری برای توسعه شبكه 5G

اعتبار 150 میلیون دلاری برای توسعه شبكه 5G

به گزارش الف دانلود گزارش ها حاكیست كه اریكسون یك توافق نامه برای دریافت اعتبار ۱۵۰ میلیون دلار به منظور توسعه شبكه ۵G با بانك سرمایه گذاری شمالی (NIB) را به امضا رسانده است.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، از آنجائیكه اخبار نسل پنجم اینترنت در گوشه و كنار جهان انتشار یافته و كاربران بسیاری هم در انتظار اجرای آن هستند، كشورهای زیادی با همكاری بزرگترین اپراتورهای اینترنت و غول های تكنولوژی در جهان درصدد برقراری این نسل جدید از اینترنت اند.
شركت اریكسون كه یكی از بزرگترین غول های تكنولوژی و اپراتورهای مخابراتی در جهان به حساب می آید، تلاشهای بسیاری در مورد توسعه و راه اندازی نسل پنجم شبكه اینترنت همراه ۵G كرده كه یكی از آنها امضای یك موافقت نامه برای اعطای اعتبار و كمك مالی از جانب بانك سرمایه گذاری شمالی (Nordic Investment Bank) به اریكسون به منظور توسعه و برقراری شبكه ۵G تا سال ۲۰۲۵ میلادی است.
طبق گزارش وب سایت aithority، به عقیده كارشناسان و تحلیل گران، این توافق می تواند كمك بزرگی به تحقیقات و پژوهش های بخش تكنولوژی های مربوط به شبكه ۵G محسوب شود.
طبق این قرارداد كه به ارزش ۱۵۰ میلیون دلار منعقد شده است، در صورت توسعه و تكامل زیرساخت های مربوط به شبكه ۵G تا سال ۲۰۲۱ میلادی، ۹۸ میلیون دلار آن بازخواهد گشت.
در اوایل سال ۲۰۱۲ میلادی بود كه اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) تحت نظر سازمان ملل برنامه ای را برای توسعه تیم ارتباطات بین المللی موبایلی (IMT) برای افق ۲۰۲۰ و فرای آن شروع كرد. در نتیجه رسما یك مسابقه جهانی برای تعیین نسل پنجم شبكه موبایل آغاز شد و از آن پس، شاهد رقابت تنگاتنگی میان اپراتورهای اینترنت و تلفن همراه در سراسر جهان هستیم كه هر یك بدنبال برقراری و راه اندازی نسل جدید و پرسرعت اینترنت نسل پنجم در كشورهای مختلفی همچون كره جنوبی، ژاپن، چین، ایالات متحده آمریكا، استرالیا و غیره هستند و از توانایی ها و برنامه های خود در این حوزه رونمایی می كنند.
اپراتورها و غول های تكنولوژی بسیاری هم در جهان وجود دارند كه همگی به دنبال عرضه اولین سرویس اینترنت با بهره گیری از فناوری نسل پنجم اینترنت ۵G هستند كه از مهم ترین و بزرگترین آنها می توان به نوكیا، هواوی، تی موبایل، اسپرینت، ورایزن، اریكسون و غیره اشاره نمود.1398/10/02
23:43:12
5.0 / 5
3726
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
الف دانلود